Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy kell kiejteni az angol...

Hogy kell kiejteni az angol "the"-t?

Figyelt kérdés
A probléma nem egyszerű, mert tudom, hogy így kell /ðə/, csak az a gond, hogy nem igazán sikerül eltalálnom ezt (ð) a hangot. Illetve ki tudom ejteni a "these" és a "this" esetén csak itt konkrétan az a gondom, hogy bárhol halgatom "d"-sen ejtik. Nekem úgy nem megy, mert vagy úgy sikerül hogy "ð"-t ejtek, de akkor teljesen úgy hangzik, mint ahogy a britek hangsúlyozzák a "these"-t vagy teljesen "d"-sen. A kettő között nem megy. És az is probléma, hogy gyakorlatilag rengetegszer fordul elő és ez egy kicsit zavaró. Meg azt is megfigyeltem, hogy az amerikaiak a "θ" hangot is "t"-sen ejtik. Ezt hogy lehet?
2011. jan. 14. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
"dö"
2011. jan. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"dö"

Nem erre gondoltam.

2011. jan. 14. 12:10
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
dö szkáj iz blú
2011. jan. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A "the" d-jét is úgy ejtik, hogy a nyelvüket kicsit kidugják a fogaik közt, mint a sziszegő hangnál (nem tudom a szimbólunokat beszúrni, bocs). Csak nem nyújtják el, hogy sziszegés legyen, hanem röviden "pattintják", így egy tompa d-hang lesz belőle. Ez a "the" a "these", stb th-jának ejtése.

A legközelebb valóban a d van hozzá, de kis 'aspiration' kell utána, sziszegés... remélem, érthető. Próbáld kidugott nyelvvel.


Egyébként sok nem múlik rajta, mert rengeteg olyan akcentus van az angolon belül is, amiben ezek a hangok változnak. Pl az amerikaiak tipikusan nem szeretik ezt a "cécót", és azért ejtenek th- helyett sima d-t, vagy t-t.

Tehát ha nem sikerül agysebész pontossággal beletrafálni, akkor ne bánkódj. Hallgass sok anyanyelvi beszédet, pl nézz filmeket eredetiben, ott hallod, tudod utánozni, eltanulod. Egy filmen belül is nagyon különbözően mondhatja több szereplő. Ahogy te rugalmasan be tudod építeni a folyamatos beszédbe, úgy lesz a jó.


25/N

2011. jan. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
Dő, néha di.
2011. jan. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:20


Kösz.


Magát a hangot ki tudom ejteni, csak azért vannak vele nehézségeim, mert a these-ben azzal a hanggal ejtik, de valahogy a the-ben "d"-sen, de mégsem "d". Nem tudom érthető-e?

Amúgy tényleg nem egy nagy dolog csak kiváncsi vagyok.

2011. jan. 14. 12:26
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

di-nek akkor ejtjük, mikor az utána álló szó magánhangzóval kezdődik, így elkerülhető a dadogás.

Pl: the elephant = dö elöfönt helyett di elöfönt, könnyebb kiejteni.


Ill akkor is di-nek ejtjük a the-t, ha hangsúlyos.

2011. jan. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:12:20 vagyok

Asszem értelek, de megnyugtatlak: azt is ugyanúgy ejtik, ugyanazzal a hanggal. Maximum a szövegkörnyezet. A mellette lévő hangok változtathatnak rajta, de "hivatalosan" az is az a félig d-félig th hang. Ne erőlködj azon, hogy ezt a fél árnyalatnyi különbséget megragadd, mert értelmetlen. Ejtsd úgy, mint a the-ben, tökéletesen érthető és helyes lesz a beszéded. Ha élesben használod a nyelvet, úgyis kialakul, hogy környező hangok hogy alakítják... :)

2011. jan. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kösz, hogy próbáltok segíteni, de én nem arra gondoltam, hogy "dö", mert ezt én is tudom. Illetve "dö" schwa-val ha pontosak akarunk lenni. Csupán azt akartam tudni, hogy hogy kell úgy kiejteni (amit egyébként önmagában ki tudok ejteni) a hangsúlyos dentális frikatívát, hogy az közel legyen a "d"-hez, de mégse. Szóval csak ilyen apró szőrszálhasogatás.
2011. jan. 14. 12:30
 10/14 anonim ***** válasza:
A hangsúlyos dentális frikatívát leírtam a hsz-emben, a 12:20asban. Belátom, leírni nehéz, bonyolult kiejtést írásban magyarázni. A google mit mond? Csak van valahol kiejtésmagyarázó oldal tanulóknak, vagy ilyesmi.
2011. jan. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!