Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Azt is Present Perfekttel...

Azt is Present Perfekttel fejezzük ki, ha azt mondom; Mike 5 éves korában kezdett angolul tanulni? Vagy Lenyírtam a füvet?

Figyelt kérdés
Csak azért, mert ugye a szabály szerint nem számít a cselekvés mikorja, csak az hogy megtörtént
2016. jún. 15. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:
22%

"Csak azért, mert ugye a szabály szerint nem számít a cselekvés mikorja, csak az hogy megtörtént"


- És nem tűnik fel, hogy benne van a mondatban, hogy "5 éves korában"?

Egyébként a "perfect" c-vel van.

2016. jún. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egy időhatározó a mondatban, vagy a cselekvés már végleg lezárult, akkor egyszerű múlt időt kell használni.

Az 5 éves korában, azaz amikor 5 éves volt, az egy konkrét időpont, ami már elmúlt.


Mike started learning English when he was 5 years old.


Ha még most is tanulja, 5 éves kora óta, akkor:

Mike has been learning English since he was 5 years old.

A tanulás még a jelenben is tart (folyamatos befejezett jelen idő), de az hogy 5 éves az már elmúlt (egyszerű múlt idő).


A Lenyírtam a füvet mondat esetében attól függ, hogy az időpont a lényeg, vagy maga a hatás.


I mowed the lawn yesterday. Tegnap nyírtam le a füvet. (tehát az a lényeg, hogy tegnap történt a cselekvés)


I have mowed (mown) the lawn. Lenyírtam a füvet. (kész, frissen vágott fű illat van, nem lényeg mikor történt)


De lehet "to cut the grass"-t is használni:

I cut the grass yesterday.

I've cut the grass.

2016. jún. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!