Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolul a "megkaptam az...

Angolul a "megkaptam az üzeneted"-t Present Perfectben kell írni?

Figyelt kérdés
Mert hogy az üzenetet most kaptam, és még mindig megvan. Vagy nem így kell gondolkodni, és past simple-t kell használni?:D

2012. dec. 4. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet így is, úgy is.

Present prefectben azt jelenti, hogy megjött az üzi, megvan, nálam van, talán már el is olvastam.

Simple past pedig akkor használatos, ha a megérkezésről van szó, pl. időponthoz kötött. ("Tegnap megkaptam", ez csak simple past lehet.)


Amúgy ha azt akarod mondani, hogy befutott az üzenet, elolvastad, akkor én past perfectet használnék.

2012. dec. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha havernak írod, akkor a "Got your message" is megteszi, így, alany nélkül is.

A perfektes alakot én hivataloskodónak, "magázódónak" érzem egy ilyen kurta mondatban. Inkább akkor használnék perfektet, ha folytatódna a mondat, pl. "I've got your message, but I haven't read it yet."

Mármint az élő nyelvben. Nyelvvizsgán egy mesterségesen összeeszkábált nyelv ismeretéről kell tanúbizonyságot tenni, ott valószínűleg perfektet várnak el. ;)

2012. dec. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2012. dec. 4. 11:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Második, egyetértek. Tény és való, hogy a perfectben sem mindig teszik ki a have-et, szóval néha nem is egyértelmű, hogy épp milyen igeidőt használnak. (Főleg USA.) :D

(Első voltam.)

2012. dec. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb: "got it" (szleng)

Nyelvvizsgán: I have got your massage."

Amerikában néhol: I've gotten it" (tehát ők gotten-nek mondják néha a get 3. alakját.)

2012. dec. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hihi, most látom, mit írtam message helyett. :P
2012. dec. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!