Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség a "study" és a...

Mi a különbség a "study" és a "learn" között?

Figyelt kérdés
2008. szept. 24. 15:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

I've been studying all day but I don't think I've learned anything...


To study is the action, (from the dictionary) "the devotion of time and attention to acquiring knowledge on an academic subject", so the activity itself.


To learn is the result of that action, or as you can see in the Dictionary again, "gain or acquire knowledge of or skill in (something) by study, experience, or being taught

2014. máj. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%

Én is beleütköztem ebbe a kérdésbe, és a következőt találtam:


8) Tanulás


Angolul két szót is tudunk arra, hogy tanul: learn és study. Ezek viszont nem szinonímák, jól elkülöníthető használataik vannak. A learn szót akkor használjuk, ha valamit tanulunk általánosságban, pl. nyelvet, vezetést, főzést vagy ha megtanultunk már valamit.


Példák a learn-re:


Vezetni tanulok. – I’m learning to drive.


Tíz éve tanulok angolul. – I’ve been learning English for ten years.


I learned all the words in a few hours. – Pár óra alatt megtanultam az összes szót.


Ezzel szemben a study szót két dologra használjuk: ha valamit egyetemen vagy főiskolán tanulsz vagy ha a tanulásnak a készülős értelmében használod.


Orvosnak tanulok. – I study medicine.


Naponta legalább három órát tanulok, mert kitűnő akarok lenni. – I study at least three hours a day because I want to get straight A’s.


El se tudod képzelni, mennyit készültem erre a vizsgára. – You can’t imagine how much I studied for this exam.


És most nézzünk pár példát, ami kontrasztba helyezi a két használatot:


Néhány ember készülés nélkül is sokat tanul. – Some people learn a lot even without studying.


I studied hard, but I just couldn’t learn it all. – Keményen készültem, de egyszerűen nem tudtam az egészet megtanulni.


Meg kellett tanulnom, hogyan tanuljak hatékonyan. – I had to learn how to study effectively.

2017. nov. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek a példák nagyon szemléletesek.
2017. nov. 5. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!