Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség a "study" és a...

Mi a különbség a "study" és a "learn" között?

Figyelt kérdés
2008. szept. 24. 15:14
1 2
 1/13 Evil válasza:
10%

study: tanulmány.

learn: tanulni.

2008. szept. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Igen, de a kérdező arra volt kíváncsi, hogy amikor igeként használjuk ezeket, akkor mi a különbség.


A study igeként általában magasabb szintű tanulásra utal. Én úgy tapasztaltam, hogy legalább középiskolában v. egyetemen történő tanulás - I studied at ... valahol.


Ha azt akarod kifejezni, hogy valamit megtanultál, akkor lehet mindkettő, de a study-t határozottabbnak érzem: I've studied the words - megtanultam a szavakat.


A learn-nek van egy olyan jelentése is, hogy "megtud", a study-nak olyan, hogy "tanulmányoz".


Emellett a study főnévként lehet "tanulmány", illetve "dolgozószoba" is.

2008. szept. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Study: tanulmányokat folytat, áttanulmányoz, vizsgál, kutatási stb. témával foglalkozik


Learn: vmt tanul, megtanul, megtud vmt, értesül vmről

2008. szept. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
32%

learn: tanulja, de nem feltétlen tudja.

study: tanulja és tudja is.

2008. szept. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
A learn a tanulási folyamaat, a study azt jelenti hogy tanulmányokat folytatsz. Magyarul így tudnám érzékeltetni: Történelmet tanulok éppen, mert holnap dolgozatot írunk (ez a learn), de: A Kossuth Lajos Általános IGimnáziumban tanulok (ez a study).
2008. szept. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

a study átfogó tanulás, tanulmány, ahogy azt már elöttem is írták. tehát pl. ha péknek/virágárusnak/pilótának/stb tanulsz az study

a learn meg konkrét dolog. pl. úszni, vizisízni, autót vezetni stb.

2008. szept. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Húú de jó válaszok!Köszi mindenkinek!
2008. szept. 24. 19:55
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

A study azt jelenti, hogy ülsz a könyv felett és tanulással töltöd az idődet.

A learn pedig maga a folyamat a fejedben, ami akár tanulásra fordított idő nélkül is lehet. (pl: Amikor elveszettem XY-t, megtanultam, hogy jobban kell értékelni a barátaimat. Itt a learn kell)

2008. okt. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

a study után mindig utána kell tenni hogy MIT tanultál.A learnél nem mindig szükséges.

A:What did you do yesterday?


B1:I studied English(hogy mit tanultál az ellmaradhatatlan)

B2: I learned.(itt nem fontos odatenni hogy mit)

2008. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
28%

study - tanulni

learn - megtanulni

Tehát ha tanultál, de még nem vizsgázhatsz belőle, akkor a study-t kell használni.

2011. aug. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!