Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért lett akkora divat az...

Miért lett akkora divat az ázsiai nyelvek és kultúra iránti érdeklődés?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 4. 00:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Már a viktoriánus korban is mindenki japán farkán pörgött, ez nem mostanában kezdődött.


Van Gogh is ezerre nyomatta a cseresznyeágakat, ami abban a korszakban nagyjából a mangarajzolás volt.


Aztán még korábban az európaiak értékelték a selymet, a porcelánt, a Zegzoktikus kultúrát.


De ha megnézed őket a másik oldalról, ők is bele vannak bu!uzlva a nyugati kultúrába, és ők is kb. annyira értenek hozzá mint mi az övékhez.

2016. ápr. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az interpalsen annyian akarnak koreaiul, japánul, esetleg kínaiul vagy thaiul tanulni... Nehezek is meg az írás is más...
2016. ápr. 4. 00:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez az annyian vajon hány %-a az európai embereknek? Nem sok.
2016. ápr. 4. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

"Van Gogh is ezerre nyomatta a cseresznyeágakat,..."


Az a napraforgó vót, monnyuk az is szép virág.

2016. ápr. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Mivel angolul ès nèmetül azèrt elèg sok ember makog, èrthető hogy sokan olyan nyelvet tanulnának amit kevesen beszèlnek, mert azzal lehet kitűnni, pènzt keresni, ez meg ugye japán, kìnai stb.
2016. ápr. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Régebben nem volt annyi lehetőség kínait vagy japánt tanulni. Manapság mar az egyetemen is oktatják, felvehető, választott nyelvként. A legtöbb mostani egyetemista mar tud angolul vagy németül, megvan a nyelvvizsgája, ezért persze hogy ilyet fog választani, nem pedig cigányt, eszperantot, finnt, stb, mert könnyű megtanulni, ezek 20 éve mentek. Mellesleg meg lehetőséget látnak benne, mivel egy olyan nyelv, amit ezidáig kevesebb európai beszél mint az angolt, németet, ezért talán könnyebb lesz vele elhelyezkedni, vagy külföldön munkát találni.
2016. ápr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az az "akkora divat" mondjuk azt jelenti, hogy már majdnem századannyian tanulnak japánul, mint angolul vagy németül, koreaiul meg már majdnem ezredannyian.
2016. ápr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Van egy nemzetközi oldal, lehet nem sokan ismeritek, ott kb minden 3.vagy 4. ember koreaiul vagy japánul akar tanulni...
2016. ápr. 4. 15:41
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

Mert valszeg valamilyen okból, mondjuk az egyéb lehetőségek hiánya miatt eleve azok mennek oda, akik koreaiul vagy japánul akarnak tanulni.


Nagy butaság lenne levonni ebből azt a következtetést, hogy a kétmillió magyar iskoláskorúból vagy fél-háromnegyedmillióan japánul tanulnak.


Felmérések szerint az angolt, németet, franciát, olaszt, spanyolt és portugált leszámítva az összes többi idegen nyelv ismerete összesen számítva 3,6% a 15 és 29 év közti fiatalok között, ez nincs tovább bontva, de ebben nyilván nem kevés az idetelepült határon túliak szlovák, román, szerb, ukrán nyelvtudása, plusz nyilván messze a legtöbben az "egyéb" nyelvek közül azért oroszul tanulnak. Idősebbek pedig, gondolom, még kevésbé töltik japántanulással az idejüket.


Ennek alapján a japán nyelvtanulók száma pár ezrelék ha lehet - a Japán Alapítvány pár éve 1850-re becsülte a japánul tanulók számát, ez még a fiataloknak egy ezreléke sincsen -, olyan ember meg, aki magyar anyanyelvűként magas szinten beszél japánul, az egész országban lehet egy-két ezer. Eléggé indokolatlannak tűnik tehát az "akkora divat" kifejezés használata mondjuk az angolul vagy németül tűrhetően kommunikáló sok százezer magyarhoz képest.

2016. ápr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem magyar viszonylatban értettem.
2016. ápr. 4. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!