Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan érhetném el, hogy...

Hogyan érhetném el, hogy folyékonyan beszéljek végre magyarul? Biztos, hogy csak gyakorlás kérdése?

Figyelt kérdés
Írásban minden de minden oké.. viszont ha beszélni kell, úgy érzem, semmi nem jut eszembe. Plusz, persze zavarban is vagyok, ha több ember előtt kell beszélni.. nahmeg a kiejtés. Még mindig nem tökéletes, sőt. Úgy érzem, hogy mivel nincs akcentusom, így nem is mehet a dolog semmiképp. :(
2008. szept. 16. 16:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Jesszusom... nagyon elírtam.. nem magyarul, hanem angolul :$ Ne haragudjatok.
2008. szept. 16. 16:41
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Hát nálam csak gyakorlás kérdése volt, meg kényszeré. Ugyanígy voltam vele, amíg részt nem vettem egy Londoni többnapos kiránduláson, ahol a vendéglátónál minden angolul kellett. Ezek alapján javaslom pl. a cserediák programokat, vagy hogy ismerkedj meg egy angol anyanyelvű kortársaddal a neten, s a modern technika közvetítésével beszélgessetek (persze mikrofon közbeiktatásával, nem írásban). A kiejtésed sosem lesz tökéletes, de hidd el, megértik.
2008. szept. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, gondoltam már erre is. Kicsit talán még félek tőle :)

Jah.. és nem tudok rögtönözni! (méég, remélem)

2008. szept. 16. 17:07
 4/4 anonim ***** válasza:
91%

www.sharedtalk.com

Itt olyan külföldiekkel lehet beszélgetni, akik szintén tanulják az angolt. Nekik lett kitalálva ez az oldal.

2008. szept. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!