Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a legjobb program,...

Melyik a legjobb program, amit ismertek angol kiejtés gyakorlására? Melyik tud olyat, hogy beszélek, az pedig leírja, amit mondok?

Figyelt kérdés
Próbáltam a telón a google fordítót,de nem tudom mennyire pontos, lehet az én kiejtésem nem elég jó. Milyen tapasztalatotok van vele?
2015. aug. 6. 09:20
 1/2 anonim válasza:

Szia!

A Longman Dictionary Advanced van meg nekem és a CD-jén olyan gyakorlási lehetőség van minden szónál pár mondat, hogy felveheted a saját kiejtésedet, majd visszajátszhatod magadnak és hallhatod a saját kiejtésed. (+ még mellette ott vannak a szótár kiejtései példamondatokkal)



Amúgy én ezt a szótárt kombinálom az online oxford-dal, hogy ellenőrizzem a kiejtést, mert sokféle dialekt létezik,és még a jó szótárba (longman) is becsúszik kevésbé használt kiejtési forma.



Vannak az inteneten audio recorder oldalak, ahova bármilyen szöveget felvehetsz, majd letölthetsz, de ellenőrizni a kiejtést nincs lehetőséged, max saját magadnak.


Ajánlanék neked angol kiejtési gyakorló könyveket, persze szigorúan CD-vel, jó gyakorlási lehetőség.


Persze, a kiköltözéstől jobb nincs, mert a rengeteg anyanyelvi hallás után javul a saját kiejtésed, automatikusan.

Amúgy internetes site-okon elérhetőek anyanyelvi emberek, akik skype-n tanítanak téged, és cserébe tanítod őket pl. magyarul.


Én is a google fordítót ismerem, de sztem azt a vonalat felejtsd el, mert én anyanyelvi kiejtéssel (nem sajátom) irattattam le szöveget vele, és azt is szörnyű sok hibával írta, olyannyira,hogy érdemesebb volt a szöveget nekem begépelnem. Pedig kábellel csináltam, nem lehetett a hangminőség az oka. Egyszerűen a technológia ezen része még nem elég profi.


Elég barangolós a nyelvtanulás ösvénye, én is sok mindent kipróbáltam már. Sok sikert neked is ehhez!

2015. aug. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor maradnak a netes szótárak és a hangos kiejtés.
2015. aug. 7. 09:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!