Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehet hatékonyan...

Hogyan lehet hatékonyan vitákat nyerni másokkal szemben?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, milyen nyelvi, kommunikációs eszközöket lehet használni, hogy az eredményességet javítsam?

Nagyon nem tudok vitákat nyerni és úgy veszem észre, sok troll is van a neten, akik simán bealáznak, még akkor is ha 100%-ra nekem van igazam.. Honnan lehet ezeket a trükköket megtanulni?



2015. júl. 2. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Rá kell érezned, észre kell venned, mikor van egy értelmes, okos, oda-vissza megfelelő hangszínű társalgás, beszélgetés, és mikor keveredtek vitába egymással.

No olyankor hagyd abba, mert az a másik csak brahiból vitázik veled, ő pont azt akarja elérni, hogy te felhúzd magad, és ...

Ne add meg ezeknek azt az örömöt, hogy elérik céljukat!

Ne szállj velük vitába, ők kifejezetten élvezik az ilyet! Ne légy annyira balek, hogy megpróbálod őket legyőzni.


Másrészt pedig a napi életben használatos jó tanács, üzletkötő-vállalkozók képzésén tanítják:

"minden megnyert szópárbaj, egy-egy elvesztett ügyfél!"


De mondhatod, hogy elvesztett barát, stb. stb.

2015. júl. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Ne az legyen az alapvető célod, hogy minél előbb meggyőzd az ellenfelet a saját igazadról. Az legyen a célod, hogy minél teljesebben megismertesd a saját nézőpontodat.

2. Mindig figyelj oda arra, amit a másik mond. Ne csak a gyenge pontokat keresd benne, hanem próbáld egészében megérteni, az ő fejével gondolkodni. Így el lehet kerülni az egymás melletti elbeszélést, ráadásul jobb eséllyel találod meg a másik érvelésében a gyenge pontot.

3. Minden vita hajlamos a "sodródásra", vagyis hogy a vita tárgya lassan de folyamatosan változik. Az ilyen vitákat lehetetlen bármelyik félnek megnyerni vagy elveszteni.

4. Próbálj mindent megindokolni, és keresd az ellenfél érvelésében a hiányzó indoklásokat. Próbálj minél találóbb hasonlatokat használni.

5. Ne hagyd a személyeskedést. Ez nem feltétlenül a sértegetésnél kezdődik. A személyeskedés az, amikor a vita tárgyáról a téma átterelődik valamelyik vitatkozó személyére (pl. valaki saját X végzettségére vagy a másik X végzettségének hiányára hivatkozik, vagy a saját vagy a másik életkorára).

6. Mindig vedd észre, ha a szádba adnak dolgokat, ha megpróbálják eltorzítva előadni a te érveidet, majd úgy megcáfolni.

7. Keresd a véleménykülönbség, a nézeteltérés legmélyebb okát, mindig próbálj a gyökerekig hatolni. Gyakran kiderül, hogy egy szón, fogalmon a két fél nem ugyanazt érti, ezt ilyenkor tisztázni kell.

2015. júl. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Huh, erről Hofi jut eszembe: "Orbán Viktor létrehozta a visegrádi egyeket" . Egypárt rendszer, és akkor mindig az van, amit én akarok, vagy nekem lesz igazam. A bölcs ember csak mosolyog másokon. Hagyni kell, később beláthatja a tévedését. Vannak későn érők is. Nem kell mindenáron bizonygatni az igazad. Te tudod, ez bőven elég. A sok vita, sok erőt emészt fel. Nem mindig éri meg.
2015. júl. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. A legfontosabb: tanulj, olvass sokat, hogy tudj információkkal és hivatkozásokkal érvelni. A "szerintem" típusú vitázásnak nincs sok értelme.


2. Figyelj a másikra, értsd meg, hogy mit gondol. Ne akard az állításait azonnal megcáfolni, hanem keresd meg azokat a szempontokat, amikre nem gondolt, és ezeket (akár kérdés formájában) vesd fel neki.


3. Az előzőhöz kapcsolódik: kérdezz, kérdezz, kérdezz! És ne engedd a mellébeszélést, mindig mutass rá, ha az illető nem a kérdésedre válaszolt. Egy indulatosabb, átgondolatlan véleményt puszta kérdésekkel romba lehet dönteni. Egy átgondolt, konzekvens álláspontot pedig bölcs dolog megismerni, mielőtt néhány kiragadott mondat alapján nekiesel.


4. Ha van közös nevező, azt mindig emeld ki, hogy "ebben egyetértünk". Amíg ellenségnek tekintitek egymást, addig úgyis lepereg rólatok minden, amit a másik mond.


5. Alkalmazkodj a vitapartneredhez. Próbálj meg az ő gondolataira válaszolni ahelyett, hogy azokból kiindulva elölről kezdenéd a saját mondókádat. Ha azon kapod magad, hogy különböző emberekkel vitázva ugyanazokat a mondatokat, érveket használod, akkor valószínűleg rossz úton jársz.


7. "Ne etesd a trollt." Csak azokba a vitákba kell belemenni, aminek van értelme. Ha a partnered nem figyel rád, nem válaszol a kérdéseidre, és csak kihasználja az alkalmat, hogy a szokásos betanult hülyeségeit ezredszer is felböfögje, akkor ne add meg neki ezt a lehetőséget.


8. Vitatkozz magaddal is. Akár a zuhany alatt, vagy hazafelé a buszon. Próbálj meg problémákat minél több szempontból megvizsgálni, vesd fel magadnak a kellemetlen kérdéseket, és találj rájuk választ. Egymástól távoli témákban is legyen következetes az álláspontod: mondd ki magadban, hogy ha itt ezt gondolod, akkor arról nem gondolhatod azt. Amíg neked magadnak nincs rendben a világnézeted, addig úgyis csak sárdobálás lesz a vitáidból, ott pedig az győz, aki nagyobb koszt tud csinálni.

2015. júl. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vitatkozz magaddal a zuhany alatt:-DDD.
2016. szept. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!