Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerb, horvát vagy bosnyák nyelv?

Szerb, horvát vagy bosnyák nyelv?

Figyelt kérdés

Mivel már három nyelven beszélek (angol, német, arab) gondoltam elkezdek tanulni egy kisebb nyelvet, amit kevesebben beszélnek. Gondolkodtam az oroszon de az nem kicsi nyelv :D Bár mindenki azt ajánlotta, nekem a szerb-horvát-bosnyák tetszik. Mivel tudom, hogy ezek nagyon hasonlóak, nyilván mindegy, melyiket tanulom. De gondoltam megkérdezem, hátha mégsem, mert mi van, ha rosszul döntök?


Kérlek segítsetek tapasztalataitokkal, hogy melyiket kéne megtanulnom.


Ui.: gondolkodtam még a bolgár nyelven is, az is nagyon tetszik, ugye az a macedónra hasonlít, ha van bárkinek ötlete, hogy a szerb-horvát-bosnyák vagy a bolgár-macedón éri meg jobban, akkor kérem segítsen!


Köszönöm!



2015. máj. 20. 20:01
 1/9 anonim válasza:
Ha azt nézzük mit éri meg tanulni, akkor abszolút szerb vagy horvát, mert arról könnyű továbbképezni magad bármely szláv nyelvre. A bosnyák kicsit másabb, de menőbb ;)
2015. máj. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Menőbb? :D Mitől?

De köszönöm a válaszod, és mit gondolsz a bolgár nyelvről? :-)

2015. máj. 20. 20:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kezd a horváttal, itthon nagyobb a horvát közösség, mint a szerb, talán egyszerűbb lesz oktatót, meg tananyagot találnod, plusz latin betűkkel írnak. Bár ha tudsz arabul, nem hiszem, hogy a cirill probléma lenne.
2015. máj. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem lenne probléma, nem nem szeretem a cirill betűket, szóval akkor a horvát lesz. De mi van a bolgárral?
2015. máj. 21. 07:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Állítólag sokban inkább az oroszra hasonlít, plusz azt csak cirillel írják. Szerintem a horvát jobban megéri, azzal már a Balkán felén elkommunikálsz, hiszen majdnem ugyanaz, mint a szerb, bosnyák és montenegrói.
2015. máj. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És mennyire hasznos?
2015. máj. 21. 16:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szlavisztikusként mondom: teljesen mindegy, melyiket választod. Én horvát nyelv című órára iratkoztam fel anno, ez annyit jelentett csupán, hogy a tankönyv szerzője horvát volt, de ugyanúgy, ha valami kis eltérés volt, a tanár rögtön megjegyezte: ez szerbül így van, bosnyákul meg amúgy - muszáj volt megtanulni ezeket is. De tényleg nagyon kevés ilyen eltérés van.

A cirill írást meg 1-2 nap alatt megtanulod:)

A bolgárral meg a macedónnal szerintem nem nagyon tudsz mit kezdeni itt Magyarországon. Persze, minden tudás hasznos, de kisebb az esély rá, hogy még hasznukat veszed. Vannak bolgárt végzett ismerőseim, de a diplomájuk a fiókban porosodik.

2015. máj. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, de nem Magyarországon akartam hasznosítani. De ha nem fontos a bolgár, mi a helyzet a lengyellel? Az is gyönyörű szerintem, csak elriasztottak azzal, hogy túl nehéz, nagyjából mint a magyar...
2015. máj. 21. 18:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, a lengyel tényleg keresettebb itt Magyarországon, mint a bolgár, mert intenzívebbek velük a kapcsolataink. Bár igaz, mondod, hogy úgysem itthon hasznosítanád.

A lengyelek nagyon sokan vannak, és iszonyat tömegben élnek migrációban is a világban mindenhol, úgyhogy hasznos lehet tudni beszélni velük:)

Tényleg nehéz, az elején. Mert akkor kell a sok szabályt bevágni. Tehát alapfokra eljutni nehezebb, mint aztán a középfokra és feljebb. Pont ellenkezőleg, mint mondjuk az angol nyelv esetében.

2015. máj. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!