Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy tanulhat meg az ember...

Hogy tanulhat meg az ember TV-n keresztül nyelveket?

Figyelt kérdés
Sok osztálytársam is ott tanult meg de amikor kérdeztem hogy csak azt mondta hogy: szépen! Akkor most hogy kell? valaki magyarázza el!
2010. febr. 21. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
egyszeruen nezed! valahol hallottam, hogy akik rendszeresen neznek kulfoldi nyelven filmeket, sokkal jobb lesz a kiejtesuk, hamarabb tanuljak meg.
2010. febr. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
sehogy. Persze függ attól mit értünk nyelvtudás alatt. Ötéves kor felett nem lehet nyelvet elsajátítani. Eme kor felett a kiejtést sem, nézhetsz bármit, egy anyanyelvi beszélő mindig meg mondja rólad hogy külföldi vagy.
2010. febr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Dymo ***** válasza:
100%
hát nekem ez elég hihetetlen,ha egyszerűen nem érti a szavak jelentését, akkor sehogy
2010. febr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mikor még a Cartoon Network angol volt gyerek koromban mindig azt néztem és onnan tanultam meg jóformán angolul.
2010. febr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint az utolsó. Kis koromban a Carton Networkot néztam megállás nélkül és elég jól megtanultam angolul, mivel magyarul még nem ment nálunk.
2010. febr. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt sokáig nem hittem el, hogy lehet így tanulni. Sok volt osztálytársam így lett perfekt német meg angol.

Én csak lengyel reklámokat tudok, meg pár mondatot japánul. De ezzel a módszerrel tanultam meg.

2010. febr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

azt meg teljesen kizártnak tartom, hogy valaki tévéből perfekt angol, német legyen. Hacsak az itt Magyarországon élő Giannira és Qukira gondolok, akik olyan messze vannak a perfekt magyartól mint Makó Jeruzsálemtől, és magyar származásúak, itt élnek évtizedek óta.

Jó lehet valaki tehetséges, de pl áruld el angol helyesírást hogy lehet tévéből megtanulni? Meg olvasást? Nem beszélve a regiszterekről?

2010. febr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyilván nem az egész nyelvet fogod megtanulni, de egy nagyon jó kiindulóalap, amivel sokkal gyorsabban elsajátíthatod a nyelvtant, mint a többiek. Általában ez csak gyerekkorban működik, amikor még sokkal jobban felfogják a nyelveket. Meg hát a nyelvtanulásnak szerintem az a célja, hogy beszéld a nyelvet, mint az, hogy helyesen le is tudd írni.
2010. febr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A perfekt nyelvtudás nem azt jelenti, hogy alapot nyújt, hanem azt hogy közel anyanyelvi szinten tudja valaki a nyelvet!

A nyelvtudásnak az a lényege, hogy beszélni tudd a nyelvet és írni pedig nem? Oké, én nem ebben a korszakban nőttem fel, de akkoriban ezt analfabétizmusnak hívták és aki kicsit is igényes volt magára az nem maradt analfabéta. És akár idegen nyelvről van szó, leragadni a koszos cigányok szintjén...Bár tudom régimódi vagyok ezzel a felfogásommal.

Akkor inkább ne tanuljon tévéből a gyerekem, de én elvárom, hogy írni-olvasni is megtanuljon. Csakúgy mintaz anyanyelvén.

Az meg hogy gondolkodás nélkül papagáj módjára, amit hallott vissza tudja mondani, nem nyelvtudás.

2010. febr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elég sok erdélyi ismerősöm van és mind nagyon jól tudnak angolul, mert Romániában nem szinkronizálják a műsorokat, hanem felirattal mennek és így nagyon sokat tanultak belőle. És nem csak angolul, hanem pl a spanyolt is értik a sok délamerikai sorozat miatt (mondjuk az hasonlít a román nyelvre is...) De úgy is lehet valamennyit tanulni, ha felirat sincs, de ha van azért az sokkal jobb.
2010. febr. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!