Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Régen hogyan tudtak a nemesek...

Régen hogyan tudtak a nemesek ilyen jól megtanulni nyelveket?

Figyelt kérdés

Vagy ha nem is nemesekről beszélünk, akkor nyelvet tanuló emberekről.

Például Rákóczi Ferenc is hibátlanul írt latinul olyan szövegeket, amik nagyon nehéznek számítanak. (Jogi szövegek, stb)

Aki tanult latinul, az pár év alatt nagyon jó szinten volt, jól beszélt, és még jobban írt.

A királyi családokban is jól beszéltek idegen nyelveket, Sziszi hercegnő (osztrák császárnő) például anyanyelvi szinten beszélt magyarul, pedig nem gyerekkorában kezdte el tanulni, hanem jóval később.

Stb stb.


Ma viszont általános iskola 1. osztályától gimnázium végéig (azaz 12-13 évig) oktatnak egy nyelvet, de olyan tudást adnak, ami abszolút nem használható. Nem tudnak a diákok beszélni, szöveget írni, csak az, aki kifejezetten nyelvvizsgára készül, és az emberek többsége csak betanult fogalmazásokat képes visszamondani.

Pedig a német és az angol nyelv jóval egyszerűbb az irodalmi latinnál.



Régen hogyan tanultak nyelveket? Mi volt a "titok"? Vagy hogyan tudtak folyékonyan beszélni nyelveket, amikor a mai nyelvoktatással ezt sehogy sem tudják elérni?



2015. febr. 10. 15:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
70%
Látom, jól lepontoztátok azt, aki szerint nem a tanár tölti a fejedbe a nyelvtudást, hanem neked magadnak is tenned kell érte. Hát gratulálok, emberek...
2015. febr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szóval mégegyszer: a tanulási képesség összefügg az eredménnyel. Ha valaki érdeklődik és elég értelmes, bármit elsajátíthat, itt most nem a készségtárgyakról van szó.

Egy okos és szorgalmas tanuló történelemből ugyanúgy jó lehet, mint nyelvekből.

Ha viszont hiányzik az érdeklődés, egyik sem fog menni.

Az IQ szint viszont biológiai tény, tehát ha valakinek nehezen megy az egyik tárgy, az nem feltétlenül az ő vagy a tanár hibája.

Ettől még lehet nagyon jó zenében, sportban stb.

A kérdésben is benne van, hogy "csak az, aki kifejezetten nyelvvizsgára készül". Sok múlik tehát az akaraton a kérdező szerint is.

2015. febr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Annyi a fontos, hogy használva legyen a nyelv, ne pedig száraz, lexikális, magolt tudás legyen. Ha megnézed pl Finnországban a nyelvoktatást, ott is ez a trükk: nem a nyelvtant tanulják, hanem használják a nyelvet.
2015. márc. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Az írottak mellett (idegen nyelvű nevelők) még az is fontos szerepet játszott, hogy a nemesség hatalmas és kiterjedt európai kapcsolatkörrel rendelkezett, sokat utaztak, látogatták egymást, nemzetközi házasságok mindennaposak voltak, tehát például ha az egyik testvér egy porosz grófhoz, a másik egy francia márkihoz ment feleségül, máris "cserélhetgették" a gyerekeket, meghívták hosszabb-rövidebb időre, és a természetes környezet sokat segített. Az is igaz viszont, hogy a több nyelvű vidékeken is mindenki beszélte valamennyire a használt nyelveket. A lényeg a környezeten van itt is.
2015. jún. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!