Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Honnan erednek a nyelvtani nemek?

Honnan erednek a nyelvtani nemek?

Figyelt kérdés
Angolon kívül ugye bármilyen európai nyelvbe kezd az ember, mindig találkozik nemekkel, de engem mindig is nagyon foglalkoztatott az, hogy vajon hogy dőlt el, hogy melyik szó milyen nemű, mi alapján találták ezt ki. Franciát tanulok most, és úgy vettem észre, hogy ott néha a hangzás alapján meg lehet tippelni, de mégis honnan származik ez az egész? Miért létezik, mi a szerepe a nyelv működésében? Hiszen néha ugyan van jelentésmegkülönböztető szerepe, de elenyésző mennyiségben. Például az angolban egy szó sok mindent jelenthet a kontextus miatt mégis nagyon kicsi a félreértés valószínűsége.

2015. jan. 24. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem tudatos alkotás eredménye (egyébként eredetileg az angolban is volt). Egyik feltételezés szerint az élő-élettelen megkülönböztetésére szolgáltak a nemek. Ez talán nem olyan furcsa, ha azt nézzük, hogy van olyan nyelv, ahol az igeragozást befolyásolja az adott tárgy alakja.
2015. jan. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Franciát tanulok most, és úgy vettem észre, hogy ott néha a hangzás alapján meg lehet tippelni"


Igen? Elmondanád, hogy milyen módon "tippelsz" pl. a livre, maison, amour, amours, hiboux, toux etc. szavak nemére?

Érdekelne... :)

2015. jan. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sehogy :D

Arra gondolok, hogy általában ezek a -tion, -ère végűek nőneműek, meg ami -ité-re végződik, azok is. A -ment, -age végűek többsége ugye hímnemű, stb. Nem lehet bekategorizálni, csak néha ez segít.

Nem mintha ezek szerint tanulnám, csak egy idő után szembetűnőek ezek a hasonlóságok

2015. jan. 24. 20:39
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


ha nagyon érdekel,ess neki ennek:D

2015. jan. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fuh, köszi, sajnos most nincs rá időm, de lementettem :D
2015. jan. 24. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!