Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tudnék egy nyelvet pár...

Hogyan tudnék egy nyelvet pár hónap alatt megtanulni B2-es szinten?

Figyelt kérdés

Van ehhez valami jól bevált módszer?

Viszonylag jó nyelvérzékkel rendelkezek, viszont nekiállni nem tudok, mert nem tudom hol kezdjem el. Jól szeretnék írni és főleg beszélni.

Viszont anyanyelvűekkel nem tudnék beszélni élőben, mert nincsenek közel.


Van valami bevált, használható metódus, amivel gyorsan lehet haladni, és viszonylag jó nyelvtudást ad? Én 2-3 vagy max 4 hónapra gondoltam a B2-es szintet.


Ja és a nyelvből nincs olyan sok anyag, van egy nyelvtani összefoglalóm, egy szótáram, meg még 1-2 kisebb nagyobb könyv.



2015. jan. 20. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy az se, hogy melyik nyelvet. Eszperantót ennyi idő alatt egy átlagos képességű ember, átlagos erőfeszítésekkel is meg tudja tanulni ilyen szinten.

Németet vagy egyéb nehezebbet már nem valószínű hogy ugyanígy menni fog, bár nyilván nem lehetetlen.

2015. jan. 21. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyet értek az elsővel. Ha mondjuk beiratkozol egy intenzív nyelvtanfolyamra, akkor ott a tanárok 0-ról (ideális esetben) fölkészítenek B2-re. De van egy olyan francia származású ismerősöm, aki tanár nélkül, teljesen nulláról két év alatt megtanult magyarul, és még akcentusa sincsen (úgy csinálta, hogy kiköltözött hozzánk két éve). És a magyar a világ egyik legnehezebb nyelve.

Érdemes kimenni külföldre nyelvet tanulni

2015. jan. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!