Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Román nyelv nehéz? Mit gondolt...

Román nyelv nehéz? Mit gondoltok a román nyelvről?

Figyelt kérdés

2015. jan. 10. 15:05
 1/6 anonim válasza:
100%
magyarkent eloszor nehez megerteni, hogy melyik targy milyen nemu, mert sok logika nincs benne. amugy a konyhanyelv, ami az egyszeru boldogulashoz szukseges, nem nehez. a szokincs se tul nagy, a nyelvtan se annyira bonyolult. van ennel konnyebb nyelv is, nyilvan, de en nem neveznem neheznek
2015. jan. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Nekem kimondottan tetszik a roman nyelv es ha beszelsz mar valamilyen latin nyelvet nem lesz nehez megtanulni. Hogy mennyire hasznos szamodra azt te kell tudjad.

Kulfoldon elek, tobb nyelvet beszelek, de a magyar es a roman az amit soha nem hasznalok.

2015. jan. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon szép nyelv, szerintem közepes nehézségű lehet.
2015. jan. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kissj705 válasza:
71%

Az öreg székely bácsi bemegy a nyelviskolába mondván, hogy szeretne héberül megtanulni. A tanár értetlenkedve kérdi:

– Miért akar maga ebben az idős korban héberül tanulni?

– Mert ha meghalok, és a mennyországba kerülök, szeretnék beszélgetni az Istennel.

– Na és mi van, ha a pokolba kerül?

– Hát, románul már tudok…

2015. jan. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 GiliMumus ***** válasza:
100%
Olyan mintha oroszul meg spanyolul vegyesen beszélne az ember.
2015. jan. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Erdélyben élő magyar vagyok, viszont vannak problémáim a románnal....

Hogyha idejében nekifogsz tanulni, akkor nem annyira nehéz, viszont amúgy, igen... nagyon sok fajta igeragozás van...

2015. jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!