Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki, aki tud japánul, az...

Valaki, aki tud japánul, az megmondaná, hogy mi a különbség a watashi és a boku közt?

Figyelt kérdés
Csak nem rég kezdtem tanulni a nyelvet, szóval kezdő vagyok. Egy animében azt írták, hogy a boku a férfi, a watashi a női alak, de a női szereplők is szokták mondani, hogy boku, és a férfi szereplők is, hogy watashi. Szóval nem értem. Valaki elmagyarázná?

2015. jan. 1. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:

a watashi alapvetően nemfüggetlen, bár tényleg többet használják nőkre.

a boku csak akkor férfi, ha felnőtt, de használhatják gyerekre is és akkor nemfüggetlen (kb. mint a magyar kölyök, az is lehet lány, bár nem gyakori).

2015. jan. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A boku akapvetően egy szerényebb utalás önmagadra, gyerekek szokták felnőttekkel szemben általában (de felnőtt-felnőtt párbeszédben is előfordul, és akkor aki a boku-t használja, az fiatalabbnak, kevésbé tapasztaltabbnak tudja feltűntetni magát, ami udvarias).


A watashi az egy semleges/hivatalos "én", nem nagyon tartoznak hozzá mögöttes tartalmak. ugyan japán szakor végeztem, de én nem merném azért kategorikusan kijelenteni, hogy a watashi az női alak lenne.


A boku-t a nők akkor szokták mondani, ha túlteng bennük a tesztoszteron és menőnek, férfiasnak érzik magukat, mert a boku viszont egyértelműen férfi/kisfiú változat, amit az emancipált nők gyakran használnak.

2015. jan. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy a vatasi az semleges, a boku meg illedelmes (ugye a boku szolgát jelent, és náluk minél jobban lealacsonyítod magad, annál udvariasabb vagy).

Animéket meg krvára ne nézz, ha tényleg tudni akarsz dolgokat, mert ott kedvük szerint használnak amit akarnak. A fansubosok meg hülyék, és sokszor baromságokat írkálnak.

2015. jan. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! :)
2015. jan. 2. 17:53
 5/9 Péter飛多 ***** válasza:
80%

a watashi általános, nők által használt a köznyelvben, férfiak főként írásban használják.

a boku-t férfiak használják egymás között, de lehet megszólítás, olyasmi értelemben, hogy hé, öcsi!

(írásban ritkábban fordul elő)


ezekmellett a japán nyelvben rengeted személyesnévmást használunk.

csak néhányat felsorolok az érdekesség kedvéért.

E/1

wa

ware

watashi

atashi

watakushi

atakushi

boku

uchi

E/2

anata

anta

kimi

omae

temee


E/3

kare

kanojo

ano hito

ano kata

are


T/1

warera

waretachi

watashitachi

watakushitachi

atashitachi

atakushitachi

bokutachi

bokura


T/2

anatagata

anatatachi

antatachi

kimitachi

omaetachi


T/3

karera

karetachi

kanojora

kanojotachi

anohitobito

anokata

are


hirtelen ennyi jutott eszembe. remélem segítettem

2015. jan. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És ebből a sokból melyiket lehet használni? Mert úgy tudom, hogy pl. nem szabad úgy megszólítani valakit, hogy "anata".
2015. jan. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Péter飛多 ***** válasza:

ez egy félremagyarázott dolog, hogy nem szabad az anata-t és társait használni.

minden a társadalmi rangtól függ.

haverodnak, vagy beosztottadnak, iskola/osztálytársadnak simán mondhatod azt, hogy anata, de azt is, hogy kimi.

a temee, es az omae mar dúrva, sertő.


gondolj csak bele, ha van valaki, akit te nagyon utálsz úgy mondanád el, hogy XY sama ga kirai de gozaimasu. :D

inkább mondanám, hogy omae ga kiraaaiiii!!!!

2015. jan. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Péter飛多 ***** válasza:

ha pedig társadalmi rangban feletted állót szeretnél megszólítani, akkor mondd a nevét, és a helyes utótagot.

san = nemtől, kortól független

sama=írásban használatos, nagyon udvarias


anata wa genki? jol vagy?

Yamada san wa genki de irasshaimasu ka? Yamada úr, jól tetszik lenni?

2015. jan. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Jó, hogy ilyen sokat írtál, mert néha keverem ezeket! Tényleg Köszi! :)
2015. jan. 12. 17:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!