Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Törököt nyelvet hogy lehet a...

Törököt nyelvet hogy lehet a legkönnyebben megtanulni?

Figyelt kérdés

2014. okt. 23. 13:46
 1/10 A kérdező kommentje:
* Török nyelvet
2014. okt. 23. 13:47
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
A francba pedig akartam írni hogy előbb magyarul tanulj meg de kijavítottad úgyhogy ezt buktam :D
2014. okt. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Neden aniden herkes Türkçe öğrenmek istiyor? O.o
2014. okt. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2# De rossz indulatú vagy.Szégyeld magad!
2014. okt. 24. 13:46
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Jaj istenem nem igaz már hogy egy ártatlan poént se lehet erre az oldalra írni. Gondolom te írtad a kulturált üzenetet is nekem, nem baj legalább látom hogy a legszebb magyar szavakat helyesen írod.
2014. okt. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 Igen én!

Azért mert egy apró dologért is belém kötöttél.Talán te még nem rontottál el soha egy mondatot sem?

Holott én már rég kijavítottam.

2014. okt. 24. 17:36
 7/10 Ezeöccá ***** válasza:
67%

Úgy látom még nem érkezett érdemi válasz.


Csak röviden:

- legyen valami, ami motiváljon a tanulásra, pl. szeretnél Törökországba utazni, török tv-műsort nézni, vagy vannak török barátaid, akikkel tudnád gyakorolni, amit megtanultál, stb. A motiváció át tud segíteni a nehézségeken, és enélkül amúgy is reménytelen vállalkozás és nyűg minden nyelvtanulás.

- tanulj minden nap, ne csak kétszer egy héten, minden nap ismételd, amit aznap vagy az elmúlt napokban tanultál. Az ismétlés kulcseleme az egész tanulási folyamatnak.

- ne tűzz ki lehetetlen célokat. 3 hónap alatt nem lehet meg tanulni egy nyelvet, évek kellenek a széles körben használható nyelvtudáshoz. Minden nap kis lépésekben haladj, ne akarj egy nap 100 szót, de 20-at se megtanulni, nincs értelme, mert 2 nap múlva már a felére se emlékszel.

- a szintednek megfelelő szövegekkel foglalkozz, ne ha kezdő vagy, ne vesd rá magad egy Orhan Pamuk regényre, időpazarlás. Ha már jól tudsz törökül, ne olvass kezdőknek írt könyveket, azzal sem tanulsz semmit.

- mivel a kérdés alapján sejthető, hogy most kezdesz törökül tanulni, ha nincs nyelvtanárod, vegyél egy török-magyar társalgás zsebkönyvet (nagyobb könyvesboltokban találni fogsz) és lapozgasd előbb azt. A tanulás kezdetén vaskos szótárat beszerezni felesleges, egy társalgási zsebkönyv, ha komolyan akarsz tanulni, elég lesz a következő 2-3 hónapra. Nem tudom, hogy van-e jó magyaroknak írott török nyelvkönyv, ami leckéről leckére tárgyalja a török nyelvtant, ha tudsz németül vagy angolul, jobban jársz, egy nyelvkönyvre ugyanis mindenképp szükséget lesz, a török ragozó nyelv, a nyelvtant nem lehet átugrani.

- amíg nincs nyelvkönyved, de van legalább egy kis társalgási zsebkönyved, próbáld lapozgatni azt, nyisd meg a Google Translate-t, állítsd be az egyik nyelvet törökre, írj be egy török szót vagy mondatot és hallgasd meg hogy ejtik ki (kattints a hangszóró ikonra). Pl. [link]

- nem érdemes rögtön órákat töltened azzal, hogy török tévét nézel (online) vagy videókat, filmeket, de jó ha próbálod megszokni a török nyelv hangzását. Itt találsz a török rádiótól letölthető mp3-fájlokat (kattints valamelyik XML-re).

[link]

Ezeket nyilván az elején nem fogod érteni, de legalább tudod, hogy hangzik a török nyelv.

- innen tudsz török-magyar tananyagot letölteni (mp3-fájlok, amiben egyszerű társalgási dolgokat törökül és magyarul is elmondanak): [link] Nem a legjobb, de ha mást nem találsz, ebből is tanulhatsz.

2014. okt. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. okt. 25. 17:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha elakadnál, nyugodtan dobj egy privit!
2014. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha magyar vagy es Budapesten elsz van egy nagyon jo nyelvıskola ott ındulnak nyelvtanfolyamok:


[link]

2014. okt. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!