Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Le tudná valaki fordítani ezt...

Le tudná valaki fordítani ezt a néhány francia szót?

Figyelt kérdés

Devenir

Revenir

Sortir

Venir

Aller

Descendre

Entrer

Rentrer

Tomber

Retourner


Lehetőleg olyan írjon aki tud is franciául és nem csak beírja a szavakat a google fordítóba, mert én már próbáltam de nem írt ki semmi értelmeset.Ja és nincs francia szótáram.



2014. okt. 5. 16:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nézzük most a "descendre - lemenni" igét.

Descendre les marches - lemenni a lépcsőn.

Descendre de l'autobus - leszállni az autóbuszról.

Le Saint Esprit est descendu sur les croyants - A hívőket megszállta a Szentlélek.

Une descente dangereuse - egy veszélyes lejtő. (Bár itt nem ige.)

Descends tout de suite de cette balançoire! - Azonnal szállj le erről a hintáról!

Je descends chez mon voisin d'en bas. - Lemegyek az aksó szomszédomhoz. (Bár ez egy kicsit "pléonasme", de sajnos sokszor használják a franciák is, "je descends en bas". Itt megduplázzuk a "le" jelentést, ezért nagyon csúnya.)

Ennek a szónak egyébként ugyanaz a töve, mint az ascenseur-nek (lift, felvonó) vagy az Ascension (Mennybemenetel) ünnepnek is.

2014. okt. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mon mari sort tous les soir la poubelle"


Rendes tőle;)


Mint írtam, Julianna válasza egy kincs, aranyat ér nekem. Rengeteget lehet tanulni tőled. Millió köszönet érte.

2014. okt. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Rendes tőle;)"


Hja, nevelés kérdése! (Question d'éducation!) :D

Egyébként tudod, hogy szívesen segítek, ha tudok, és a "fizetségem" az, ha valaki ennek valóban hasznát is veszi.

Az ilyen visszajelzések bőven megérik azt a kevés fáradságot, amit erre úgyis szívesen áldozok.

Köszönöm! :)

2014. okt. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!