Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mik voltak a fiatalok által...

Mik voltak a fiatalok által használt "menő" szavak, a '90-es években?

Figyelt kérdés
'90-es évekre jellemző szleng milyen volt?
2010. jan. 20. 21:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

tök jó, ciki, basszus, király, csá, nemán, klafa, kafa, okés, oké zsoké, rendicsek, voltak hvcs-k ( vagyis Helyi vagány csávók)

csávó, csajszi, vagy a srácnak csaja volt, fater, muter, nagyfater, dizsibe meg moziba jártunk

lógtunk a suliból, ittuk a lónyált



Most nem jut több eszembe pedig akkor jártam sokat bulizni. 35/N

2010. jan. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

skh


semmi közöd hozzá

2010. jan. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

23:27 vagyok,és elmúltam pár éve húsz.Tehát nem csak a Showder klubosokat ismerem,hanem még Hofi Gézára is emlékszem,és igen,tudom,hogy már akkor is stand up-oltak,mikor mi még azt sem tudtuk,mi az a stand up comedy,maximum amerikai Eddy Murphies filmekből. :-)

A bakker nem jutott az eszembe,de így már rémlik,tényleg használtuk,meg azt,hogy karaj,zsír,süti.Ez utóbbi szavak a Diszkópatkányokban is benne voltak!Mekkora film! :-D Jah,meg a témázgatás...Nem szex,témázgatás... :-D

2010. jan. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
sirály :D
2010. jan. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

ez jó kérdés. én 80ban születtem széles rálátásom van a témára. csak nem emlékszem most hirtelen semmire. :D

viszont egy dolog biztos: a sirály nem jellemző a 90-es évekre. bőven 20. század.

amúgy szerintem, ha levonod a nemrég elterjedt chates angol szavakat, meg a wow-ot, cool-t és társait, nagyjából megkapod őket, mert kb. ma is azt használják a fiatalok, legalábbis akiket én ismerek.

2010. febr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!