Magyar mondatot, ha három ponttal zárunk, akkor a pontok rögtön az utolsó betű után kell következzenek, vagy kell eléjük egy szóköz?
Miért kellene a szóköz?
Nem is értem...
Betű és „...” között valóban nincs szóköz, "Ha azonban a ponttal záródó rövidítés után a kijelentő mondat záró írásjele a három pont, akkor ezt fel kell tüntetni, szóközzel elválasztva a rövidítés pontjától: Nagyon furcsa, hogy ennek a vállalkozásnak a cégformája nem kft., hanem bt. ..."
(OH. 311. o.)
Csúnya?
Talán neked nem tetszik (bár nemigen értem, mi lehet ebben szép vagy csúf), de a "szabál az szabál"...
BakaMári, "hasogassuk asztata" szőrszálat?
Bár persze igazad van...
Mondtam már, hogy szeretlek? :D
Nem, most jó szokásomtól eltérően nem hasogatni akartam, csak a teljesség kedvéért kiegészíteni, az ismeretterjesztés jegyében. :-)
(Egyúttal a "kivétel erősíti a szabályt" eredeti – tehát a szokásostól eltérő, értelmes – magyarázatára* apellálva implicite megerősíteni, hogy az összes többi esetben szóköz nélkül használandó. :-)
* vö. [link] > Cicero-sztori
Hűűű, ezt a "Cicerós sztorit" háromszor kellett elolvasnom, mire megértettem... De a link tetszett.
Köszönöm, BiceMóca!
Kérdező, bocsánat az offért... (Csakatértis. . . :D)
BérMáló!
ha Mégegyszer Kisbetűvel Kezded A Mondatot, Kiszeretek belőled! :-(
OK, akkor most – csak a te kedvedért! – olyan szóval kezdtem, hogy nekem se fájjon a nagy, meg neked se a kicsi. :-) De félmondatot „benyögni” gyakran csak kicsivel szoktam.
Viszont akkor megkérhetlek, hogy cserébe te pedig a melléknévvé képzett egyelemű tulajdonneveket kisbetűvel kezdd?... (pl. cicerós ;-)
Csak hogy nekem se kelljen kiszeretnem... :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!