Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért ilyenek a németek?...

Miért ilyenek a németek? Https://www.youtube.com/watch? V=lfhCnYAVz8M

Figyelt kérdés
Miért kell gúnyt űzni a másikból? Miért kell ilyen sportszerűtlennek, ilyen gerinctelennek lenni? Ha csak önmagukat ünnepelnék, azt még megérteném, mert nincs semmi abban, hogy örülünk a sikerünknek... de miért gúnyolódnak a vesztes csapaton? Miért utalnak rájuk egyáltalán? Egy korrekt, becsületes győztes nem bántja az ellenfelet, hanem ugyanúgy gratulál neki. Mert azért lássuk be, ey hangyaf@$znyin múlott, hogy a németek nyertek, a legutolsó pillanatban... igazán nem mondható, hogy az argentinok rosszak lettek volna. Ezzel szerintem kivívták mindenesetre a világ ellenszenvét, és úgy viselkednek, mintha semmit nem tanultak volna a nácizmus óta. És a legszégyenletesebb, hogy máshol a videó alatt egy csomó olyan komment van, ami arról szól, hogy "jaj, ne vádoljátok már őket azzal, hogy olyanok, mint a nácik, ők nem is úgy értették!". Miért, hogy lehet ezt még érteni? Azt, hogy gúnyt űznek az ellenfélből? Tényleg olyan, mintha valahol programozva lenne beléjük a felsőbbségtudat...
2014. aug. 21. 20:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Valamiért úgy látom, nem jó a link, ezért megismétlem: https://www.youtube.com/watch?v=lfhCnYAVz8M
2014. aug. 21. 20:50
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Még meg sem nyitottam a videót, máris tudtam, hogy a fociról van szó. Szerintem ez iszonyúan gerinctelen sport, tele színészkedéssel, műmájerkodással, csapattársak hisztiznek egymással egy passz miatt, játékosok harapdálják egymást... szégyen, hogy a világ ezért a sz*rért rajong. Már régen elveszett valami a fociból.


Egyébként ez nem német specialitás, kb. minden csapat tud így viselkedni. Kulturálatlan, szerencsétlen barmok, semmi hasznot nem hajtanak az országnak, másfél órán át futnak egy labda után és többet söpörnek be, mint egy orvos vagy egy tanár 3 év alatt. Számomra ez undorító.

2014. aug. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyjából egyetértek veled, én sem voltam oda soha a fociért. Ennek ellenére - bár én is messze túlfizetettnek tartom a focistákat - úgy gondolom, hogy van létjogosultsága, mert egyrészt az ember kiélheti a vadászó, zsákmányt hajkurászó ősi ösztöneit, másrészt lehetőséget teremt, hogy kiéljük a nemzetek közti rivalizálás vágyát békésen, háborúk nélkül.
2014. aug. 22. 15:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben ugyanannyit ér, mint a kosárlabda, röplabda, tenisz, vízilabda, sakk, stb.
2014. aug. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Bármelyik sport elérhet idáig, a focival az a baj hogy már nem lehet mit tenni.

Ha pl betiltanák, akkor.... bele se merek gondolni.

2014. aug. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!