Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség a Menschen és...

Mi a különbség a Menschen és a Leute között?

Figyelt kérdés
Van egyáltalán? Egyszer valaki mondta, hogy van valami, csak már elfelejtettem. De pl. most olvastam valaki konzertjeit és az egyik újságba írták, hogy "..über 20.000 Leute.." a másikban "..über 50.000 Menschen.." de a lényege ennek ugyanaz, csak a szám más. Akkor nincs különbség?
2014. aug. 7. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Menschen - biológiai fajmeghatározás: macskák, kutyák, emberek.

Leute - elvonatkoztatott, társadalmi értelem: személyek, emberek.


De ettől még tény, hogy ilyen eseményekről beszámoló szövegekben valóban felcserélhetőek. De ha például egy nagyobb összejövetelen vagy és nagy bejelentést szeretnél tenni, és ezért mindenkinek a figyelmét fel szeretnéd hívni magadra, hogy figyeljenek, akkor viszont nem azt mondod, hogy "Hey Menschen!", hanem hogy "Hey Leute!".

2014. aug. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!:)
2014. aug. 7. 11:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a némettanárom azt mondta, hogy ha pl. baráti összejövetelről van szó, vagy egy munkahelyről, egy osztályról, egy csapatról stb., akkor Menschen, ha pedig egy hatalmas tömegről, pl. koncerteken, meccseken, rendezvényeken, akkor Leute.
2014. aug. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
(ezzel magyarázta, hogy a Leutének nincs egyes száma: mert tömegre értendő. A kisebb "csoportokban" viszont simán ki lehet ragadni az "embert", az "egyént", ezért Menschen.)
2014. aug. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hármas, a némettanárod rosszul tudja, akár két emberre is mondhatják azt hogy Leute, pedig két ember még csak nem is tömeg. Például találkozol néhány ismerősöddel, rájuk köszönhetsz így: Hallo Leute! Az első egyébként jól leírta a különbséget a két szó között.
2014. aug. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!