Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » " Küzdj az álmaidért! " ez...

" Küzdj az álmaidért! " ez hogyan van angolul?

Figyelt kérdés
előre is köszönöm a válaszolónak.
2014. aug. 1. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
fight for your dreams
2014. aug. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Make your dreams come true. Ez abban az esetben, ha te teszel azért, h valóra váljanak.

de az előbbi is jó.

2014. aug. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A "fight for your dreams" nekem egy kicsit erőszakosnak hangzik, mivel a fight szót lehet használni utcai verekedésre is, így összességében durva stílust kap, ezért én egy picit fennköltebben fordítanám le:


Strive for your dreams!


A strive törekedést jelent, tehát itt nincs arról szó, hogy meg kellene verni valakit azért, hogy elérd az álmaidat, csupán csak nagyon akarod, és igyekszel.

2014. aug. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Egyáltalán nincs durva jelentése a fightnak ilyen szövegkörnyezetben, annak ellenére, hogy harcot, harcolást jelent. Sőt mi több, ezt a kifejezést szokták használni.
2014. aug. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Előző voltam, de ezt még nem tudtam megemészteni:D :

"A strive törekedést jelent, tehát itt nincs arról szó, hogy meg kellene verni valakit azért, hogy elérd az álmaidat, csupán csak nagyon akarod, és igyekszel."


Látszik, hogy az angoltudásod nem túl mély. /no offense/ Én egyébként anglisztikás vagyok.

Egy szónak rengeteg jelentése lehet... Nem szabad kiragadni a szövegkörnyezetből, és belemagyarázni az alapjelentését. Egy "fight"-nak különben sem kell durvának lennie, elég sok mindenre használják.

2014. aug. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
11%

# 5


Azt, hogy gyakrabban mondják fight-tal, mint strive-val, elismerem, ebben igazad van. A mélységet ilyen értelemben elismerem, viszont abban az értelemben, hogy a strive egy tisztább, sallangmentesebb megfogalmazás és ezáltal precízebb, nem.

2014. aug. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!