Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire könnyű megtanulni a...

Mennyire könnyű megtanulni a norvég nyelvet?

Figyelt kérdés
Szeretnék norvégot tanulni, interneten néztem pár videót és elsőre eléggé megijedtem mert nagyon nehéznek tűnik, de nem vagyok bátortalan, szeretném tanulni, de akinek van tapasztalata az megosztaná velem? Mennyire könnyű, érdemes-e, stb. Előre köszi!

2014. júl. 12. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Nehéz, és ha nem mész ki Norvégiába, felesleges is.
2014. júl. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ...3 nyelven gondolkodtam: norvég, svéd, finn, de nem tudok dönteni, főleg a nehézség alapján akarok dönteni, de nem ismerem annyira egyik nyelvet sem...légyszi segítsetek!
2014. júl. 12. 23:33
 3/4 Ezeöccá ***** válasza:
Tanuld azt, amelyik jobban tetszik. A kivándorláson túl egyiknek sincs nagy haszna, bár néha keresnek ilyen nyelveket tudó service desk-es embereket, de nem lehet belőle persze meggazdagodni. Ha az angol vagy a német jól megy, akkor a norvég vagy a svéd nem lesz nehéz, ha csak magyarul tudsz, akkor a finnel kezdheted, a kiejtése, nyelvtana is jobban hasonlít a magyarra, mint a másik kettőé. A norvég és a svéd kiejtése viszonylag nehezebb és több időt igényel elsajátítani, az intonáció is elég furcsa. A nyelvtan szintjén ez a kettő leginkább a németre hasonlít. Mind a három ország rádiójának elég nagy és színvonalas podcast-archívuma van, amit érdemes hallgatni, ha már legalább középszinten vagy.
2014. okt. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem nehéz, nagyon hasonlít egymásra mind a svéd, finn, dán norvég. Ha tudsz angolul akkor még könnyebb, ne kérdezd miért, de így van. Tapasztalat.
2017. dec. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!