Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A kínai vagy a japán írás a...

A kínai vagy a japán írás a nehezebb?

Figyelt kérdés

2014. jún. 27. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt tanultam, szerintem a kínai. Több írásjegyet kell ismerni a mindennapi élethez mint a japánban.
2014. jún. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Arneal ***** válasza:

kínai: több írásjel

japán: több olvasat, jelentés egy írásjelhez


Személyfüggő szerintem.

2014. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kínaiban egy jelnek csak egy jelentése lehet?
2014. jún. 27. 16:26
 4/7 Arneal ***** válasza:
100%
Tudtommal kínaiban is vannak olyan hanzik, amiknek több olvasata van - de ez nem biztos - viszont az alap mindenképpen az, hogy csak egy van. Japánnál meg az alap az, hogy van egy eredeti és egy kínaiból átvett, de ennél lényegesen több is előfordul gyakran.
2014. jún. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kínaiban is van, hogy egy karakternek több jelentése van. A japánban a kanjik mellé meg kell tanulni még a hiraganát és a katakanát is. Szóval szerintem az a nehezebb.
2014. jún. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

A japánban csak kb. 1000 szójel van (kanji), mellette két szótagírás, amivel a toldalékokat meg a többit írják.

Ezen kívül is van még csomó kanji, csak amellé mindig odaírják a jelentést hiraganával (szótagírás)

2014. jún. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az az 1000 kanji inkább 2000 körül van (kicsit fölötte).

A hiraganák és katakanák száma elhanyagolható (46-46 karakter), tehát mennyiség szempontjából mindenképp a kínai nyert.

Viszont, ahogy Arneal is írta, a japán kanjiknak többnyire 2 vagy több olvasata van (néha sokkal több :P), illetve a nyelvtana is nehezebb a japánnak.

2014. jún. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!