Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire egyszerű autodidakta...

Mennyire egyszerű autodidakta módon elsajátítani egy TONÁLIS nyelvet?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett egy, de még sosem tanultam ilyen nyelvet.


Ugye a tonális nyelvekben nincs nyelvtan, azaz semmilyen ragozás sincs, csak "Én menni tegnap" stb.


De mennyire egyszerű a tónusokkal és az írással otthon ezt elsajátítani, akár MAGAS szinten? Mennyire nehéz?



2014. jún. 8. 16:12
 1/7 A kérdező kommentje:
De ha tónusnyelv, akkor nem csak szavakat kell tanulni?
2014. jún. 8. 16:13
 2/7 A kérdező kommentje:
Jah egyébként a laoszi nyelvről van szó
2014. jún. 8. 16:20
 3/7 anonim válasza:
A tonális nyelveknek is van nyelvtana mert az izoláló nyelvek közé tartoznak és azoknak is van nyelvtana csak más. Szerintem itt halmozottan fontos a hallgatás tehát hogy halld ahogy beszélnek az írott nyelvtan kevésbé fontos. Amúgy az ilyen nyelvek rengeteg idiómát azaz berögzült kifejezéseket használnak azokat is érdemes megtanulni.
2014. jún. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem csak a szórendre terjed ki a nyelvtan? én itt a nyelvtan alatt a ragozást értem.
2014. jún. 8. 22:37
 5/7 anonim válasza:
Nem csak a szórend alkotja a nyelvtant. A tonális nyelvekben a helyes hangsúlyon kívül vannak még igeidők igekombinációk és egyéb finomságok is nem csak szavakat kell egymás mellé illeszteni.
2014. jún. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Előző vagyok: amúgy nem tudom hogy miért hiszik azt sokan hogy a nyelvtan egyenlő a ragozással. Egy csomó nyelvben nincs ragozás pl. az angolban sincs mégis van nyelvtanuk.
2014. jún. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6: Az angolban is van ragozás.


Továbbá a tonális és az izoláló nyelvek csoportja nem ugyanaz, pl. a vietnámiban van ragozás tudtommal. Ráadásul latin írású is.

2014. jún. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!