Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség a különböző...

Mi a különbség a különböző jelnyelvek között? Az egyes jelnyelveket beszélők megértik egymást?

Figyelt kérdés
Elhatároztam, hogy nyáron jelentkezem egy jelnyelvi tanfolyamra, Budapesten, itt a magyar jelnyelvet oktatják, Tudnék ezzel kezdeni valamit külföldön is, vagy csak Magyarországon értik?

2014. máj. 19. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak Magyarországon értik, s csak azok akik szintén megtanulták. Nem könnyű. Elsajátítása felér egy idegen nyelv megtanulásával.

A jelelés nem egyfajta siket-eszperantó. Nyelvenként, országonként jelentős eltérések vannak. Persze nem százszázalékos a különbség, vannak jelek, amelyek más jelnyelvben is léteznek, s még jelentése is azonos.

2014. máj. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Pali1977 válasza:
Minden egyes országnak megvan a saját jelnyelve, és országon belül is vannak eltérések természetesen. Például nálunk 7 dialektus ismert. Az amerikai jelnyelvet például nemcsak az USA-ban "beszélik" (jelelik pontosabban) hanem a Fülöp-szigeteken is például. Ezen kívül van egy GESTUNO 8remélem jól írtam) jelnyelv, ami felfogható a jelnyelvek eszperantójaként is. Természetesen ha egy külföldi és egy magyar siket találkozik, általában jól megértik egymást (ezt maga Weisz Fanni mondta) bár ilyenkor az adott szót nem artikulálják le. Kicsit belemélyedtem a témába :P
2020. márc. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!