Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelvet tudtok ajánlani...

Milyen nyelvet tudtok ajánlani, aminek szép a kiejtése és nem túl nehéz és lehet interneten tanulni?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 19. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
olasz
2014. ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, igazából ez egyéni dolog, hogy "nem túl nehéz". Nekem az olaszhoz képest a német könnyű volt.:D
2014. ápr. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Németül tanulok, de annyira nem a legszebb nyelv. szerintem.
2014. ápr. 19. 15:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem hallgass bele néhány hangpéldába, majd fusd át a nyelvtanát, és döntsd el, hogy ez a nyelv neked hogy menne. Bár a spanyol állítólag viszonylag könnyű.
2014. ápr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Olasz. én tudok is :)
2014. ápr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 kzs ***** válasza:
Eszperantó.
2014. ápr. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Spanyol, olasz. A kiejtése szép és könnyű is megtanulni.
2014. ápr. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hogy kinek mi a szép, az szubjektív. Nekem pl. szép, vagy legalábbis szerethető a német, annak ellenére, hogy tisztában vagyok vele, hogy másnak miért túl kemény. Az oroszt is szeretem, míg más ki nem állhatja. Az olaszt pedig, amit a legtöbben a szép, dallamos hangzása miatt dicsérnek, nem tartom szépnek, mert baromi monoton.



Nehéz: ez már konkrétabb kérdés. A nyelvek nehézsége nagyjából úgy néz ki, hogy vannak az újlatin nyelvek legalul, van az angol, aztán jönnek a germán nyelvek, aztán a szlávok, utána pedig már a valóban nehéz nyelvek, mint pl. az arab, a kínai nyelvek, japán, koreai. Persze ez a lehető legáltalánosabb felsorolás. Germán nyelvek között is van könnyű (svéd) és baromi nehéz (izlandi), újlatin nyelvek között túl nehéz nincsen, a szlávok változóak, de általában nehezebbek, mint ezek, kivéve a bolgárt, ami az angolhoz hasonlóan egy nagyon leegyszerűsödött nyelv a maga családjában. Attól is lehet könnyebb egy nyelv megtanulása, hogy mennyire vagy kitéve neki. Ez teszi könnyebbé az angolt, nehezebbé pl. az oroszt. Az ismertebb nyelveket mondtam, gondolom nem indián, eszkimó, afrikai vagy Belső-Ázsiai nyelveket szeretnél tanulni.



És persze ott van az eszperantó, ami a könnyűek között is a legkönnyebb. Bár nem túl hasznos.



Interneten pedig minden ismertebb nyelvet lehet tanulni, ha elég elszánt vagy. Ha komolyan akarod, akkor úgyis megtalálod a módját. Ez amúgy kb. mindenre igaz, én pl. most a bonsai-készítést tanulom nagyrészt az internetre támaszkodva.



Egy dolgot még hozzátennék: nekem úgy tűnik, hogy te csak hobbiból, érdekességképpen szeretnél nyelvet tanulni, nincs konkrét célod vele (hiszen különben egy adott nyelv felől érdeklődnél, s nem tőlünk kérnél tanácsot, hogy melyiket tanuld). Fel kellene tenned magadnak a kérdést, hogy ez elég motiváció-e, hogy megtanulj egy nyelvet. Nyelvet tanulni... a nyelvtanulásért? Csak találni szeretnél egy hobbit, amibe belemélyedhetsz, de nem konkrétan valamihez kell? Nos, hogyha megszereted azt a nyelvet, és vele együtt nyilván azt a kultúrát, amit végül majd választasz, akkor ez nagyon jó, de nekem ez egy kicsit kevésnek tűnik. A nyelvtanuláshoz ugyanis elsősorban kitartás kell, és szinte semmi más. És ha valakinek nem elég erős a motivációja, akkor a nyelvtanulás alaposan próbára teheti a kitartását, amikor ragozási táblázatokat kell magolni, újabb és újabb ismeretlen szavak bukkannak föl, újabb és újabb dolgokat kell megtanulni és BEGYAKOROLNI (azért emeltem ki, mert általában a megtanulás, megértés rövid idő alatt megvan, a begyakorlás, a rutinná válás az, ami hosszúvá teszi a folyamatot). Mindezzel nem eltántorítani akarlak, csak nem akarom, hogy csalódj vagy kudarc érjen.



És hogy valami pozitívat is mondjak: mindaz alapján, amit eddig írtam, az eszperantót javaslom neked. Miért:


-elsősorban azért, mert mindenképp nagyon könnyű (és logikus), kezdő nyelvként keresve se találhatnál jobbat; kis energiabefektetéssel sok sikerélmény fog érni


-általában egyetértenek benne az emberek, hogy kifejezetten szép és dallamos


-kifejezetten tanulható az interneten (sosem értettem azokat, akik ennél a nyelvnél tanfolyamokra költenek - minek? Ha beszerzel egy tankönyvet meg nézegetsz anyagokat a neten, simán megtanulhatod egyedül. Ha van nyelv, amit könnyű autodidakta módon megtanulni, akkor ez az)


-a későbbiekben nagyon nagy segítséget fog nyújtani más nyelvek tanulásához. Hidd el!



Persze elmélyedhetsz egy kicsit a világában is. Érdekes, kissé utópikus világa van, ma már csak mozgalom jelleggel. Nem nagyon lehet használni, de tudsz vele barátokat szerezni a világban, beléphetsz egy utazási klubmozgalomba, ami eszperantisták szállásadó-rendszere.

2014. ápr. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a jó tanácsokat:)

Tényleg csak hobbi szinten szeretnék tanulni. Angolul már megtanultam egész jól.

Döntöttem az olasz mellett. Majd akkor tanulok, ha lesz egy kis időm meg kedvem. Az eszperantó nem csúnya, de mesterséges nyelvet nem szeretnék tanulni.

Az olasz pl mennyire nehéz az angolhoz képest?

2014. ápr. 20. 20:38
 10/11 anonim válasza:
angol :) nem nehéz se tanulni se kiejteni és nagyin szép. Németet semmi esetén ne tanulj...nem lesz benne köszönet :(
2014. ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!