Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A németben is szokás udvariass...

A németben is szokás udvariasságból először mondani hogy te, és csak azután, hogy én?

Figyelt kérdés
Szóval ha magyarul mondod, hogy te és én, az csak így udvarias. Az én és te nem szép. A németeknél ilyen nincs? Folyton csak úgy hallom/látom, hogy ich und du.
2014. febr. 12. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Du und ich. Ugyanúgy illik németül is. Persze nemcsak illedelmes nyelvhasználat van.
2014. febr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De a legilledelmesebb helyeken sem használják úgy, hogy du und ich. Mindenhol csak ich und du-t látok. Élőben is, de a filmekben, zeneszámokban sem illedelmesen van.
2014. febr. 19. 14:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne beszélj hülyeségeket, dehogy nem használják.
2014. febr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De hol? Mutass egy példát, mert tényleg én még életemben nem láttam/hallottam. Pedig voltam kint egy ideig, sok filmet nézek illetve zenét hallgatok, de mindenhol az ich van elől. Még a szerelmeslevélben is így írták, meg a hivatalokban.
2014. febr. 20. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!