Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angolban a can-nek miért...

Az angolban a can-nek miért nincs 3. alakja?

Figyelt kérdés
Angliában éltem és volt nálam egy nyelvtankönyv és a rendhagyó igéknél a can-nek a 3. alakja ki volt húzva. Odamentem idegenekhez az utcán/boltban/kávézóban és kérdeztem az angolokat, hogy miért nincs a can-nek 3. alakja, de senki se tudta rá a választ.
2014. febr. 6. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert ugyanaz a kategória, mint a may, a might, a will, a should stb. Azoknak sincs.
2014. febr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ú, most látom, milyen hülyeséget írtam, ne haragudj... Úgy érettem, hogy E/3 alakja nincs. Elnézést.

A helyes válasz: a can harmadik alakja a 'been able to'.

2014. febr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy csomónak nincsen! Ha angliában éltél, ezt tudhatnád. Vagy netán nulla nyelvtudással éltél odakint és kérdezgetted az angolokat??? Akik nem nemtudták, csak szimplán hülyének néztek, azért nem válaszoltak.
2014. febr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem nulla, de szegényes volt a nyelvtudásom, amúgy nem néztek hülyének, határozottan gondolkodtak. :)
2014. febr. 6. 22:26
 5/7 anonim ***** válasza:
3. alakban a can nem could have?? o.O
2014. febr. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdésedet.



Van harmadik alakja. Can - could - could.



Kérdés, hogy mit értesz harmadik alak alatt. Általában a participle alakot szokták érteni alatta, és ilyen módon az első alak a főnévi igenév, a második az egyszerű múlt, harmadik a participle (present perfect-es alak).


Ha úgy érted, hogy E/3-ban miért nem kap -s ragot, akkor az a válasz, hogy azért, mert módbeli segédige. Ez a németben is ugyanígy működik.



Vagy úgy érted, hogy a participle alakja miért ugyanaz, mint az egyszerű múlt? Sok ilyen ige van, sőt, soknak minden alakja ugyanaz (put-put-put, cost-cost-cost, fit-fit-fit stb.)

2014. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jó, akkor mutatom. :)


Ez a szótárban (3. kép a lényeg):

[link]

[link]

[link]


Ez pedig egy könyvből (2. kép a lényeg):

[link]

[link]

2014. febr. 7. 14:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!