Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Svéd nyelvet szeretnék tanulni...

Ninachan kérdése:

Svéd nyelvet szeretnék tanulni, de nem tudom hogy fogjak hozzá . Hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Sziasztok ^^ A családom úgy döntött hogy elköltözünk most nyáron Svédországba .. és meg kéne alapfokon tanulnom a nyelvet de nem akarnak tanárt és nem tudom hogyan kezdjem...

Előre is köszi a válaszokat ^^



2014. jan. 26. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, talán vegyél svéd nyelvkönyvet?!
2014. jan. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen ez jó ... de ha a szavakat tudni fogom attól még nem fogom tudni kiejteni őket rendesen és először beszélni tudni szeretnék aztán az írást tanulni !


és nézd ezt meg és rá jössz mire gondoltam !

http://www.youtube.com/watch?v=XiNTvI3HhXw

2014. jan. 26. 16:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy az angolt, németet, franciát, olaszt, stb. Szerinted hogy? Alapfokot netről is simán összeszedsz. ABC, számok, színek, állatok... Ha ez megvan, jöhetnek az alapmondatok. Főleg, hogy a svéd olyan, mintha a mondatot angolul kezdenéd, és németül fejeznéd be. Aki azokat tudja, annak már nem nagy kunszt.
2014. jan. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi ^^
2014. jan. 26. 16:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Elnézést, kedves kérdező, de az általad linkelt videóból én nem tudtam meg semmit. Tudom, nem te készítetted, de most akkor hogyan is kell egy nyelvet elsajátítani, nem csak tanulni? Mert ebben a videóban csak azt mondja el, hogy miért nem jó az, ahogyan tanítják, arról nem beszél, hogy most akkor hogyan s mint.

Oké, nem kell szótár, se könyv, de amikor egy másfél éves gyerek elkezd beszélni, az mennyivel másabb, mintha teszi ezt egy 10 éves? Nem tud még rendesen ragozni, sok mindenről nem tudja, hogyy mi a neve, valakitől meg kell tudnia. Lehet, hogy én vagyok butyuta, de nekem a kettő ugyanolyan. Először mindenki csak hablatyol, aztán az évek alatt megtanul beszélni, lehet, hogy nem könyvből, de valakinek meg kell rá tanítania, mert nem magától fog rájönni, hogy hogyan ragozza el az alszik igét múlt időben. Lényegében azért másabb, mert ahol felnő, ott egy adott nyelvet 24/7 hall, nem csak heti pár órában. És ezért kénytelen állandóan azt használni, így jobban megmarad benne, nem kell állandóan újra és újra átnéznie a szabályokat.

2014. jan. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!