Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Skót nyelvet hogyan tudnék...

Bratilla kérdése:

Skót nyelvet hogyan tudnék online tanulni?

Figyelt kérdés

Szóval, az angolnak az a változata érdekel, amit a skótok beszélnek. Hol találhatnék ilyen nyelvleckéket?


Köszönöm annak, aki segít!


2013. aug. 8. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:

"az angolnak az a változata érdekel, amit a skótok beszélnek."

Ha jól tudom, magának a skót nyelvnek (Scottish Gaelic) nem sok köze van a mai angolhoz, bár keveredik a kettő, ez tény.


Amire te gondol, az szerintem a Scottish English. (Scots)

[link]

A lényegi eltérések fel is vannak sorolva a wiki oldalon.

2013. aug. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Igen, elképzelhető, hogy rosszul mondtam, sajnos annyira nem értek még hozzá.

Ezt az oldalt néztem, viszont én inkább olyasmit szeretnék, ami felkészít arra, hogy ha kimegyek, akkor megértsem, mit mondanak mások, és én is helyesen tudjam kifejezni magam. Pl. az oldalon, amit küldtél, a wikipédiás szövegminta is elég sok eltérést mutat, jó lenne a fontosabbakat összeszedni.

2013. aug. 8. 17:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez egy rövid összefoglaló és szótár:

[link]

A szótár nézegetéséhez a "Leaf through the Scots to English dictionary as in a book" linket kattintsd.

Hirtelen ezt találtam. :)

2013. aug. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!