Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németben mi a különbség az...

Németben mi a különbség az umzu+Inf. és a zu+Inf. Között?

Figyelt kérdés
Arra vagyok pontosabban kíváncsi, hogy mitől függ, hogy a zu szócskát belerakom-e a mondatba. Ilyen, hogy célhatározós mondatba kell, egyezzen az alany stb. tudom :)

2013. dec. 19. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt az "umzu"-t írd külön...:)


..., um zu sehen, ob du es verstehst!

2013. dec. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az um zu+Inf. célhatározós mondatokat rövidít.

A zu+Inf pedig nem mondatot rövidít, hanem a főnévi igenevet segít egy ige vonzataként használni.

2013. dec. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 webnyelv ***** válasza:

Kicsit zavaros a kérdés. Az um zu + Inf és a zu + Inf közötti különbségre vagy kíváncsi, vagy arra, hogy mikor áll zu-val, mikor zu nélkül az Inf?


Igen, ha egyezik a fő- és mellékmondat alanya, akkor van zu + Inf ill. um + zu + Inf célhatározói mellékmondatnál. Ilyenkor tehát két ige van a mondatban.

Elmarad a zu: módbeli segédigéknél és a lassennél. Továbbá, az érzékelést kifejező igék után (sehen, hören), a gehen, lehrnen, lehren, helfen után.

Erre gondoltál?

2013. dec. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
22 28 Köszönöm, de nem erre gondoltam, hanem a kérdésem az szeretett volna lenni, hogy mikor kell az um és mikor nem:)
2013. dec. 21. 11:37
 5/5 webnyelv ***** válasza:

Célhatározói mellékmondatnál kell um is a zu elé (ha a két tagmondat alanya azonos). Pl.

Ich habe viel gelernt, um viel zu wissen. (AZÉRT tanultam sokat, hogy sokat tudjak.)


Nem célhatározónál csak zu + Inf van, pl.:

Es ist verboten, hier zu parken. (alanyi mellékmondat)

Er hat versprochen, Deutsch zu lenren (tárgyi mellékmondat)

2013. dec. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!