Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez így egy helyes mondat? (angol)

Ez így egy helyes mondat? (angol)

Figyelt kérdés

Egyedül kezdtem el tanuli itthon az angolt, még soha sem tanultam de most egy feladathoz kellene és épp nincs itt a barátom aki tudna ebben segíteni. Tehát ez a mondat így helyes?

- I never thought that I say, but you're the scariest.


A mondat magyarul ez lenne: Soha nem gondoltam volna hogy ezt mondom, de te vagy a legijesztőbb.


Előre is köszönöm a válaszokat!

Egyébként rosszalló vagy kötekedő emberekre nem vagyok kíváncsi.



2013. dec. 12. 18:03
 1/5 hunbula ***** válasza:
I've never thought that I'd say this, but you're the scariest
2013. dec. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2013. dec. 12. 19:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként azért, mert a "sosem gondoltam volna" után a perfect lenne a jó, és mivel "thought", ezért a jövő időt a múlt időhöz egyezteted: will->would.
2013. dec. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, talán a te eredeti mondatodhoz (sohasem gondoltam volna, hogy...) jobb lenne egy olyan mondat, hogy:


I would've never thought I'd say this, but...


A perfecttel is jó nyelvtanilag és stilisztikailag, de így adja vissza az eredeti mondatot a legjobban (3rd conditional).

2013. dec. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
húú köszi hogy el is magyaráztad:)
2013. dec. 15. 14:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!