Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mikor használunk dupla tagadást?

Mikor használunk dupla tagadást?

Figyelt kérdés
That ain't no tea party! (sztem ez dupla tagadás) értem mit jelent csak nem tudom mikor használható
2013. dec. 11. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Soha, helytelen mondat, ha a hivatalos angol nyelvtant nézed. :P

Híresebb, a Pink Floyd-tól: "We don't need no education".

Igazából ezzel hangsúlyozni akarják a tagadást, de grammatikai szempontból helytelen.

2013. dec. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az angol nem hasznal dupla tagadast, nyelvtani hibanak szamit. az ain't sem tulzottan muvelt beszelore vall...
2013. dec. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
23%
A "we don't need no education" kb annak felel meg, hogy "nincs szuksegunk semmi oktatasra". Nem vagyok egy nyelvtan guru, de szerintem ez nem dupla tagadas, hanem inkabb nyomatekositas.
2013. dec. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#3: tevedes:


we need no education: ez a nyomatekositas, 'nem kell nekem semmifele oktatas [tudom en azt magamtol is]'. ha csak siman azt irod, we don't need education, az csak ugy megjegyzed, 'nincs szuksegem oktatasra [mert nem szukseges]'

2013. dec. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!