Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Bukarestbe (Romániába) beszéln...

Bukarestbe (Romániába) beszélnek magyarul?

Figyelt kérdés
Ha lehet meg kérdezném hogy sokan beszélnek vagy csak pár ember ha egyáltalán beszélnek.

2013. nov. 12. 20:28
 1/5 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Először a nyelvtannáci leszek. Bukarestben (Romániában).

Megkérdezném.


Igen, meglehetősen sokan beszélnek, kb 100.000 magyar nyelvű él Bukarestben. Ceausescu sikeresen betelepítette a magyarokat a fővárosba.

4 évig jártam a románokhoz, igen sokszor voltan Bukarestben. Más kérdés, hogy a Nagy Sándor kitűzővel ellátott ember nem akart megszólalni magyarul.

Ettől függetlenül voltak sokan, akik nem szégyellték magyar mivoltukat, és szóba álltak velem magyarul.

2013. nov. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a 100000 eros tulzas; szerintem olyan 10000 korul lehet a szamuk... max 20000.


Egyreszt foleg ujsagirok, muveszek stb, akik akkor jottek ide, mikor Ceausescu az osszes orszagos ujsag, folyoirat stb szerkesztoseget ide tette at. Masreszt olyanok, akik egyetemre jottek Bukarestbe (mert barmit mondanak, itt vannak az orszag legjobb egyetemei), aztan itt kaptak munkat es itt maradtak.


Vannak magyar kulturalis rendezvenyek, magyar tannyelvu kozepiskola stb.

2013. nov. 13. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
vannak paran de nemszivesen beszelnek magyarul
2013. nov. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%
A bukaresti magyarság 30-40 ezer fős. Továbbá szerintem egy magyar ember ha szégyel magyarul beszélni, akkor dögöljön meg. A románok természetesen nem beszélnek magyarul. :D
2013. nov. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én csak magyarul tudok ezért csak magyarul tudok beszélni és nem szégyenlem hogy magyar vagyok.
2013. nov. 21. 23:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!