Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A németek hogy mondják az időt?

A németek hogy mondják az időt?

Figyelt kérdés
Mi magyarok mondjuk hogy 3 perccel múlt negyed 2 vagy simán hogy 13:18. Az angolok az utóbbit tudtommal csak hivatalos helyeken (pl. vonatállomáson, repülőtéren) használják. Szóval a hétköznapi beszédben azt mondják, hogy 13 múlt 18-cal, a negyedhez/félhez nem viszonyítanak, ugye mindig csak az egészhez a past/to segítségével. A németeknél hogy van? A hétköznapi beszédben milyen formákat használnak az időre?
2013. nov. 10. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondják a negyedet is, a háromnegyedet is
2013. nov. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pl. "Es ist Viertel vor zwei"

(Háromnegyed kettő van du)

2013. nov. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"Fél kettő" (halb zwei)
2013. nov. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia:)

pl 15 :03 Az Viertel nach Drei. (három perccel három után)

vagy 13: 18 azt általában ugy mondják Es ist Dreizehn uhr Achtzehn minuten, vagy vagy zwölf minuten vor halb zwi (12 perccel fél 2 előtt. félhez, egészhez, és háromnegyedhez szoktak viszonyítani.

Remélem segítettem(tegnap nyelvizsgáztam, óra nem volt benne, de én igy emlékszem:)

2013. nov. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ja rosszul írtam, a 15:03 az drei minuten nach drei
2013. nov. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a poén, hogy nekem felsőfokú (C2) német nyelvvizsgám van, mégsem tudom az órát:D

Dreiviertelt is mondanak? A 2. válaszoló azt írta, hogy háromnegyed kettő = viertel vor zwei. Az nem jó, hogy dreivirtel zwei? vagy esetleg dreiviertel nach eins lenne? Nekem a legegyszerűbb az lenne, ha mondhatnám úgy, mint a magyarban is, pl. 14:20 - tizennégy húsz - vierzehn (uhr) zwanzig (minuten) Akkor így is használják?

2013. nov. 10. 17:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem Szombaton meg Pénteken volt B1 nyelvizsgám. Mi igy tanultuk, hogy viertel vor zwei negyeddel kettő előtt. Vagy az nem jó?Vagy viertel nach halb zwei?
2013. nov. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!