Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ki fogok költözni Fehéroroszor...

Ki fogok költözni Fehéroroszországba. Muszáj lenne megtanulnom fehéroroszul, vagy az orosz is elég?

Figyelt kérdés
Tudok még németül, angolul és lengyelül is.

2013. okt. 24. 15:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Az orosz is elég szerintem.
2013. okt. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Vörösnefelejcs ***** válasza:
73%

Szerintem a beloruszok eléggé orosz-pártiak maradtak, ez nem a Baltikum... de ott kellene megtudni. Ha nem sok időre mész, az orosz biztos elég.

Ha tudsz oroszul. Most az a kérdés, hogy melyiket kezd el?

Én azt mondanám, hogy attól függ minek mész oda. Ha csak átmeneti időre, az orosznak sokkal több hasznát veszed a későbbiekbe. Ha áttelepülsz, akkor azért én minden helyen megtanulnám az adott nyelvet.

Valaki más válasza is kell, aki konkrétan ismeri Belorussziát, mert én csak Oroszországban éltem....bocs.

2013. okt. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem az oroszt is bőven elég. Azt hallottam, hogy már csak vidéken használják a régi, fehérorosz nyelvet. A nagyvárososban mindenki oroszul beszél.

Hova akarsz menni?

Egyébként, ha nem lenne igazam, akkor sem tartana sokáig megtanulni a nyelvüket, hiszen nagyban hasonlít az oroszhoz, de a lengyelhez is.

2013. okt. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Minszkbe fogok menni, ott laknak a rokonaim. Tehát akkor jó az orosz is. Ők is ezt mondták, hogy elég lesz azt tudnom, csak nem voltam biztos benne. :)
2013. okt. 24. 16:24
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
Nekem egy ismerősöm származik Minszkből, és ő mindig úgy mondja, hogy az anyanyelve orosz. De máshonnan is úgy hallottam, hogy csak apró különbségek vannak. Pár dologra más szót használnak, ilyesmi. Sokkal több különbség van pl. az amerikai és a brit angol között, pedig ők is megértik egymást.
2013. okt. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Vörösnefelejcs ***** válasza:
81%
örültem, hgoy a minszki rokonok is ezt mondták. :)
2013. okt. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Ha a rokonaidnak nem hiszed el, akkor másnak miért?! -.-
2013. okt. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem másnak, hanem másoknam. Többen is írták, hogy elég.
2013. okt. 25. 05:06
 9/17 A kérdező kommentje:
*másoknak
2013. okt. 25. 05:07
 10/17 anonim ***** válasza:
2013. okt. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!