Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik ország a jobb? Franciao...

Melyik ország a jobb? Franciaország vagy Olaszország?

Figyelt kérdés
És melyik nyelv jobb/szebb/könnyebb?

2013. aug. 8. 17:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Nekem Olaszország jobban bejön. Szebb a nyelv, a táj, több a mediterrán tengerpart, jobb az éghajlat, finomabb a kaja és jobb a zenéjük is. Franciául nem nagyon tudok, így nem hasonlítanám össze a kettőt, de az olasz nyelv nem nehéz, elég fülbemászó, könnyű megtanulni.
2013. aug. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Francia konyha nagyon finom.A francia nyelv maga szép viszont nagyon nehéz de ha kint él az ember ráragad pikpak.Franciaországban is vannak nagyon szép helyek mondjuk az Alpokban de van mediterrán része is lent délen ami szintén gyönyörű északon nem jártam még.Franciaország csodás hely és a nyelv is elképesztő de tényleg nehéz viszont megéri amikor megkérdezik milyen nyelven beszélek mindig büszke vagyok a francia nyelvtudásomra.Még jobb hogy nem csak egy országban beszélik hanem Franciaországon kívül még 24 országban hivatalos nyelv. :)
2013. aug. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hűha, nagyon eltérő vélemények, nehéz választani... :)

Amúgy köszönöm, mindenkit felpontoztam.

2013. aug. 9. 00:18
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Én Olaszországra szavazok. Olaszt tanulok, és ha egy idegen nyelvet tanulsz, akkor azért valamilyen szinten megismered a z ország kultúráját is. Olasztanárom is mindig pluszba mesél dolgokat egy adott témakörhöz kapcsolóan, és szerintem nagyon érdekes. :)


Franciáról nem tudok sok véleményt mondani, sosem vonzott az ország, és a nyelvük sem tetszik.

2013. aug. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát... A franciák picit lenézik az olaszokat, mert az olasz kivándorlók kedvelt célpontja volt anno Franciaország. Ez persze mára változott, de gazdasági fejlettségben és életszínvonalban még mindig a franciák állnak jobban. Kiegyensúlyozattabb a jövedelem eloszlása és magasabbak a fizetések nagyjából azonos árszínvonal mellett. A szociális háló (egészségügy, oktatás, szakszervezetek) mindkét országban nagyon erős.

Mindkét országban ha felveszed a sílécet és hozzá egy fürdőgatyát, nyudodtan felmehetsz a legközelebbi hegyre és lecsúszhatsz a kristálytiszta és átlátszó vízű tengerbe vagy egy közelebbi hegyi tóba... Változatos és elképesztően gazdag tájak jellemzik mindkettőt, itt talán egy picit az olaszok nyernek. Szebb a riviéra, tényleg több a tenger, stb...

A konyhájára mindkét nép jogosan lehet büszke, de mindketten meg vannak győződve róla, hogy CSAK úgy a jó, ahogy ők csinálják... bizonyos szinten igazuk is van, elég egy német turistára gondolni, aki villával-kanállal(!) eszi a spagettit, mielőtt leöntené azt egy kiadós capuccinoval (tejet ebéd után)... Érthető, hogy mosolyogva felháborodik egy magát valamennyire tisztelő olasz :)

Az francia emberek nekem kicsit gőgösebbnek tűnnek, büszkébbnek a francia mivoltukra, éreztetve a felsőbbrendűségüket. Ez munkatapasztalat. Ennek ellenére sok francia barátom van, de ezek közeli barátok, volt egyetemi csoporttársak, úgyhogy elfogultak velem és én is velük, nem úgy mérnek fel, mint egy "rendes" külföldit. A franciáknál is, meg az olaszoknál is számít, hogy honnan van az illető, nyilván az olyan városokban, mint Bologna, Perugia (diákvárosok) vagy Róma sokkal, de SOKKAL nyitottabbak és barátságosabbak az emberek, mint a sötét tanyavilágban, ahol amint meghallják, hogy külföldi vagy, azon nyomban előszedik a dialektusuk legbrutálabb bugyrainak szókészletét, kíváncsian figyelve, hogy megérted-e és tudsz-e rá érdemben reagálni. Nyilván utóbbiak zárkózottak is (van olyan család, aki 2 éve meghívott minket ebédre, de úgy, hogy "majd szólunk, ha kész vagyunk rá" - azóta is készülnek, de közben mindig mondják, hogy nem felejtették el)

Csajok/pasik: ezt kellett volna első helyre tenni :) csajozni Franciaországba, pasizni Olaszba kell menni. Szerintem :)

És végül a nyelvek: mindkettő nagyon szép szerintem. Nem értem, miért mondják sokan a franciára, hogy csúnya, szerintem nagyonis szép, bár egyértelműen nehezebb. A franciát több országban használhatod, mint hivatalos nyelvet az olaszok viszont a világ MINDEN részén ott vannak, tényleg MINDENHOL. Ezért majdnem ugyanannyira elterjedt, mint a francia, csak épp nem "hivatalosan".

2013. aug. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszas választ, nagyon hasznos volt. :)
2013. aug. 9. 15:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tartalmas és bő válaszokat adtatok,mint egy útikönyvben is olvasható.Érdekes nem írtatok a bűnözésről,a mindenüt túristákat zaklató bevándorlókról?Nem ilik, mint az utikönyvekben,ahol tabu a téma!
2013. aug. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor írj te ezekről, kedves utolsó... :)
2013. aug. 15. 02:20
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
kérdezőnek: válaszom érzékeny pontján érintete a Te liberális lelkivilágodat,azt hiszem!
2013. aug. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem írtam a bűnözésről, mert nem jutott eszembe, mert nem is annyira fontos szerintem, de legyen :)

Ez nem országfüggő, a bűnözés mindenhol ugyanolyan, csak a körülmények mások. Van ahol mínusz 30 fokban, van ahol +40-ben, van ahol nagy téren fosztanak ki, van ahol sötét sikátorban, ami nyilván valamilyen szinten meghatározza a módszert is, de a lényeg mindenhol ugyanaz. Elvesznek valamit, amihez jogilag és erkölcsileg nincs joguk. Nyilván van a bűnözésnek szervezett és szervezetlen formája, ezek olykor keverednek is (lsd hajléktalan-, vagy bevándorló maffia). Nem is mennék nagyon bele, mert túl hosszú lenne, inkább írnék 1-2 példát:


Észak Olaszország: aránylag biztonságos, a piti bűnözés konyhai perpatvarokra és bevándorlók inkább egymás közti csetepatéira korlátozódik. Ritka, hogy valakit kirabolnak az utcán, de gyakori a biciklilopás. Ha ki kell emelni 1-2 veszélyesebb várost, első helyen Genovát említeném, második Brescia. Előbbi kikötőváros, hatalmas forgalommal, de ez nem olasz spec, ugyanilyen Nápoly, Marseilles, vagy Odessza, ahol végtelen a legális és illegális áruk forgalma, az ehhez kötődő minden következménnyel. Brescia egy iparváros, telis-tele afrikai, ázsiai és kelet-európai bevándorlókkal, ahol mindenki úgy boldogul, ahogy tud.


Dél-Olaszország: Rómától délre érdemes a parkoló autóból kiszedni a gyertyát, hogy ne tudják ellopni. Legalábbis megnehezíteni az ellopását. Nők a táskára figyeljenek oda, divat kismotorról lerántani a válltáskákat. Pirosnál Nápolyban nem feltétlenül kell megállni, nyitott ablakkal főleg nem. Még délebbre, az ingatlan nagyon olcsó (relatíve, kb magyar árak vannak), de ha valami felújítást tervezel és nem a Don Giuseppe által kijelölt mesteremberrel végezteted, másnapra lehet, hogy szét lesz szedve darabokra a kerítésed. Délen a maffia (Szicília: Cosa Nostra, Calábria: 'Ndrangheta, Campania: Camorra, Puglia: Sacra Corona Unita) irányítja a mindennapi életet, munkát ad, megélhetést és anyagi biztonságot. Benne van a politikai elitben, szakszervezetekben, cégeket, gyárakat működtet, röviden mindent ő diktál. De nem is akarok erről részletesen, mert van erről bőven anyag a neten, annál többet úgysem tudok. Nemrég kezembe került egy könyv: [link]

megdöbbentő mekkora a hasonlóság a szervezett alvilág és a "legális" üzleti élet berendezkedése és szabályai között.

Amúgy meg a legnagyobb olasz bűnöző Berlusconi, aki éveken át pofátlanul milliárdokat rabolt, tök büntetlenül, de most úgy néz ki, megkapja a magáét. Ez sajnos ugyanígy megy bárhol a világban, nálunk is. Tehát innentől kezdve a bűnözés fogalma relatív és nem definiálható egyféleképp.


A franciákról ilyen téren sajnos kevesebbet tudok mert nem éltem ott, csak voltam párszor, meg viszonylag sokat hallok róla az ismerőseimtől. Nyilván mások a gondok a turistás déli parton, Marseillesben és Párizsban is, gyarmatosító ország lévén (fagyi visszanyal) rengeteg a bevándorló, akik a mienkéhez hasonló cigánykérdést vetnek fel, vagy az amcsiékhoz hasonló néger problémát. A legextrémebb eset, amit anno hallottam, hogy egy dél-francia kisvárosban egy kisebbségi jogvédő panaszt nyújtott be egy karitatív szervezetre, amiért az sertéshúsból készített élelt osztogatott a főtéren a rászorulóknak, és emiatt a muszlim vallásúak (nyilván ők voltak a legtöbben) nem tudtak belőle enni. A legdurvább az, hogy a városi bíróság ezután elmarasztalta a szervezőket, rendeletben utasítva a sertéshús kerülését az ilyen akciók során. Na mindegy, bocs ez már nem teljesen ide tartozik, de szerintem az is nagyban befolyásolja a bűnözést, hogy a helyi hatóságok hogyan kezelik azt. Ez a liberális hozzáállás, nem biztos, hogy minden esetben a legcélravezetőbb...

2013. aug. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!