Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van itt olyan aki angolul és...

Van itt olyan aki angolul és románul is tud valamennyit? Nektek is olyan, mintha a román nyelv egy kicsit régiesebb, bonyolultabb nyelvtanú angol lenne?

Figyelt kérdés

Angolul tanultam az iskolában (magyarországi vagyok) de mostanában gyakran járok ki Romániába és egy kicsit rám ragadt a nyelv. A román nyelvet nagyon olyannak érzem, mintha angol nyelv lenne, csak ilyen angol szemszögből régiesebb benyomás kelt meg bonyolultabb a nyelvtana.


Ti hogy érzitek, vettetek észre ilyesmit?



2013. jún. 5. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
En mindkét nyelvet tökéletesen beszélem. Szerintem Te teljesen el vagy tájolodva. A két nyelvnek semmi köze egymáshoz, nincsenek is egy nyelvcsoportban.
2013. jún. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"A román nyelv (románul: limba română) az indoeurópai nyelvcsalád itáliai ágán belül az újlatin nyelvekhez tartozik"


"Az angol nyelv az indoeurópai nyelvcsalád egy nyelve, ezen belül a germán nyelvek közé tartozik, ám fejlődése során (a francia nyelven keresztül) jelentős újlatin hatások is érték."

wiki

2013. jún. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Akkor onnan eredhet a hasonlóság, hogy mindkét nyelv indoeurópai, és hogy az angol hiába germán nyelv, de a szókincse legalább 60%-ban újlatin eredetű.


Találtam egy táblázatot, mely azt mutatja, hogy szókincsileg milyen egyezés van az angol és más nyelvek között:


[link]


Eszerint az angol és a román között 20% egyezés van, tehát a szavak egyötöde ugyanaz angolul és románul.

2013. jún. 6. 12:59
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom...én az angol és a román nyelvet is beszélem,de egyáltalán nem hasonlít egymáshoz.

Ez olyan mintha azt mondtad volna hogy a kínai nyelv hasonlít a románhoz.

2013. jún. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Persze, hogy nem hasonlít. Itt a 2-es válaszoló kavarja a fekáliát, abba kötve bele, hogy manapság ki mit nevez nyelvcsaládnak. Örült, hogy beleköthetett valamibe. Gratula.
2013. jún. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mustafa33 ***** válasza:
0%

Látom a kérdező nagyon érzékeny lélek és nem visel el ellentmondást. Szatirikusat meg egzáltalán.

pedig ha a hülyeég virítana ... ☺

2013. jún. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Egyáltalán nem hülyeség én jó angol tudással, meg annyni latinnal ami úgy ragad az emberre, néha ki tudom hámozni az írott olaszt,vagy latint. Lévén a román latin eredetű, az angol meg ha nelvtanában nem is,de szókincsében erősen latinos ez nem akkora ostobaság.

Azért szerintem a román nem olyan mintha régies angol lenne sőt a régies angol még kevésbé hasonlít rá,de törvényszerű hogy találsz hasonlóságokat.

2013. jún. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a valódi régies angol még kevésbe hasonlít rá, mert az még germánabb nyelv volt, én úgy mondom, hogy ilyen régies hatást, érzetet keltő angol.
2013. jún. 8. 19:17
 9/11 mustafa33 ***** válasza:
Van teória, mely szerint a mai angol szándékosan alkotott leegyszerűített műnyelv. Az eredeti szabályos és komplikált germán volt. Most ez igaz, vagy nem, nem szándékozom ezen elmélkedni, nem az én nézeteimmel azonos csoport hirdeti.
2013. jún. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is beszélem mind a két nyelvet. Van hasonlóság, de ez betudható annak, hogy végül is a román is indoeurópai nyelv, meg az angol is. semmi több. De, azért elmondanám, azoknak, akik lehurrogják a kérdezőt, hogy nézzék meg ezeket a példákat, és utána döntsenek. : prenume personal- personal pronounce ( személyes névmás ) verb - verb ( ige) umbrela - umbrella ( esernyő) ... stb.
2013. júl. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!