Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki segítene angol nyelvtan...

Valaki segítene angol nyelvtanban? Csak múltidőről lenne szó

Figyelt kérdés
Szóval tudom,hogy van a sima múlt pl. stopped, és van a folyamatos múlt, were/was + ing-es alak pl was playing.. Azt hiszem,javítsatok ki,ha tévednék:) A kérdésem az lenne,hogy milyen alak ez,hogy " Psycho was directed by A.H."? was+múltidős alak?:/ Milyen múltidő van még? Ha összefoglalnátok az igeidőket,azt is nagyon megköszönném,de ez a "was directed" a legfontosabb:) Előre is köszönöm!
2009. okt. 6. 20:40
 1/7 A kérdező kommentje:
A was directed közben megoldódott:) De az igeidőket leírhatja valaki ha van ideje/kedve hozzá^^
2009. okt. 6. 20:50
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Psycho was directed by A. H. - ez szenvedő szerkezet.

Magyarra fordítva (és nagyon kitekerve) így hangzana: a Psycho című film volt rendezve Alfred Hitchcock által.

Az angolban a szenvedő szerkezetet (a macska fel van mászva a fára és hasonlók) a létigével + az ige 3. alakjával fejezzük ki, vagyis

to be (a létige) megfelelő formája + az ige (amit használni akar az ember) 3. alakja.


Pl.

I was born in 1980.

The books were taken back to the library.


tehát az általad kérdezett mondatban a was után a directed nem múltidős alak, hanem a to direct 3. alakja. Ettől függetlenül a mondatod egyszerű múltidőben van, ezt a létige (was = to be múlt ideje) mutatja meg.

2009. okt. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagy nehezen rájöttem egy ismerősöm segítségével (csak a kérdés feltevésekor még nem tudtam tőle megkérdezni), de köszönöm szépen a válaszod,legalább ez mindig meg lesz,ha összekeveredek:)
2009. okt. 6. 21:04
 4/7 anonim ***** válasza:

I washed the car - "sima múlt" - ha már befejezted, és mesélsz róla később

I was washing my car - "folyamatos múlt" - épp mostam a kocsimat...

I have washed my card - nem múlt, csak majdnem - már lemostam a kocsimat

I had washed my car before I went to the shop. - Lemostam a kocsimat, aztán boltba mentem.

2009. okt. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

és ne felejtsük el a folyamatos alakokat sem


I washed the car - "sima múlt" - ha már befejezted, és mesélsz róla később


I have been learning English for a year -egy éve tanulom az angolt - ez is "majdnemmult" vagyis peresent perfect csak a folyamatosa


illetve a past perfect folyamatos alakja:

I was tired because I had been running - fáradt voltam mert rohantam (még a múlt idejú fáradtság előtt történt)

2009. okt. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Tényleg szenvedő szerkezet van a mondatban, annak ellenére, hogy többen múlt idővel jöttek elő. Az első válaszadó korrekt volt, bár nem írta oda, hogy mi a szenvedő szerkezet lényege: nem fontos, hogy ki követte el/csinálta az adott dolgot, a lényeg, hogy megtörtént. Ezért a by akárki-t nem is igazán használjuk, mert az egész szenvedőnek az a lényege hogy nem fontos, ki csinálta.


Képzése is úgy történik, ahogy leírták, annyivel egészíteném még ki, hogy a szenvedő mondat alanya mindig az "aktív" mondat tárgya.


Pl: I washed the car. Lemostam az autót.

The car was washed (by me)


Remélem, segítettem.

2009. okt. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,mostmár értem,és egy újabb nyelvtani dolgot tanultam:))
2009. okt. 27. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!