Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Létezik gyors vagy könnyű...

Létezik gyors vagy könnyű nyelvtanulási módszer?

Figyelt kérdés
Az angollal társalgási szinten elboldogulok, de most 30 évesen a fejembe vettem, hogy szeretnék megtanulni Spanyolul és Görögül, nyelvtanárhoz nem igazán akarok menni, az angolt sem náluk szedtem össze. Kinek, mi vállt be a legjobban?

2013. máj. 9. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy némettanárom (aki nemzetiségileg is osztrák volt). Azt mondta: szerezzetek egy német/osztrák barátnőt és egyből megtanulnátok németül... :))

De egyébként igaz ami igaz, akkor tanulsz legjobban ha használod és hallod is a nyelvet anyanyelvi beszélőktől, ugyanis akkor rá vagy kényszerülve a használatára... Persze van egy rész, amit könyvekből sajátítasz el, de az még nem azt jelenti hogy használni is tudod rendesen :)

2013. máj. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, göröggel próbálkoztam pár éve könyvből és 1-2 órát is vettem, de az nagyon szenvedős volt
2013. máj. 9. 19:32
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez nem a módszertől függ, hanem attól, hogy milyen a nyelvérzéked és mennyire vagy elhivatott, kitartó. Jó nyelvérzékkel és kitartó szorgalommal könnyen megtanulod azt a nyelvet, amit szeretnél, ha viszont a kettő közül valamelyik nincs meg, akkor semmilyen módszerrel nem mész sokra.


Az anyanyelvi környezetben való tanulásnak éppúgy vannak előnyei és hátrányai, mint ahogy a könyvből való tanulásnak.

2013. máj. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 keldvi válasza:
77%

Baromság: nem létezik olyan, hogy nyelvérzék. Ha egy nyelvet meg akarsz tanulni, meg is fogod. Ha nem, nem.


Egyébként: az első lépéseket (kiejtés, alapok) ajánlatos nyelvtanártól megtanulni, utána mehetsz egyedül. Érdemes több, magyar nyelvű tankönyvet beszerezni. Sokat segíthet még adott nyelvű médiumok (rádió, TV, újság) figyelése és ismerősök, beszélgető partnerek beszerzése.

2013. máj. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Fogadjunk, hogy nyelvész vagy... Mi a bizonyítékod arra, hogy nem létezik? Mert a gyakorlat pont az ellenkezőjét mutatja. Például miért van az, hogy vannak olyanok, akik meg akarnak tanulni és szenvednek vele, mégsem sikerül nekik soha? Miért van az, hogy valaki több éve, évtizede él valahol anyanyelvi környezetben, és mégsem sikerült tökéletesen megtanulnia a nyelvet? – Mert nincs "nyelvérzéke". Aztán hívhatod ezt, ahogy akarod, de egy biztos: valamilyen képessége/adottsága hiányzik, ami lehetetlenné teszi, hogy könnyedén tanuljon nyelveket. Az akarat sajnos nem elég.
2013. máj. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is létezik, nekem nagyon dicsérték, hogy mennyire jó! Az angolt pl csak az alapokat tanultam tanárral és onnantól filmekből, zenékből, játékokból ment magától. Van olyan barátom, aki 10 éve próbál megtanulni angolul, de alig tud nyökögni valamit.
2013. máj. 14. 13:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Erről van szó. A nyelvészek hirdetik ezeket az ökörségeket, hogy "nincs nyelvérzék" meg a "nyelvtan tanítására nincs szükség" stb., csak éppen elméletekből és gyakorlatilag használhatatlan megállapításokból még senkinek sem sikerült megtanulnia egy nyelvet.


Hogy létezik, az tény, legfeljebb azon lehet vitatkozni, hogy pontosan milyen képességeket/adottságokat értünk alatta. Szerintem leginkább a logikus gondolkodással van összefüggésben, valakik erre nem képesek. De ott van az intelligencia is, ami bár azt mondják, fejleszthető, igazából adottság és nem képesség. De ugyanilyen pl. az énekléshez, rajzoláshoz stb. szükséges tehetség. Ha valakinek ezekhez nincs érzéke, nem lesz belőle soha énekes vagy festő. Ezt nem lehet tanulni.

2013. máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A legböszmébb ember is megtanult egy nyelvet nyelvérzék és nyelvtan nélkül. :-) Ezt hívják anyanyelvnek. :-)
2016. febr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!