Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség?

Mi a különbség?

Figyelt kérdés

Mi a különbség?


to be used to + Gerund = hozzá van szokva valamihez.(Állapot)

to get used to + Gerund = hozzászokik valamihez.(Folyamat)


He was used to living in a peaceful environment, that’s why he dislikes the city so much.

Hozzá volt szokva, hogy nyugodt környezetben él, ezért nem szereti a várost annyira.


He got used to living in a peaceful environment, that’s why he dislikes the city so much.

Hozzászokott, hogy nyugodt környezetben él, ezért nem szereti a várost annyira.


Mégis ugyanazt jelenti a két mondat számomra.

Hozzá volt szokva és hozzászokott.

Nem tudok rájönni mi a különbség.


2013. ápr. 4. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Jelentésbeli különbség nincs, csak fogalmazásbeli. Pont ugyanannyi különbség van az angol kifejezések között is, mint ami a magyar "hozzászokott" és "hozzá van szokva" között.
2013. ápr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Tovább agyaltam. Lehet hülyeség de ezen gondolkoztam.


A folyamat nem tud hozzászokni egy állapothoz csak egy cselekvéshez.

Nem tudok hozzászokni (folyamatosan) a nyugodt környezetben való élethez (állapothoz) csak pl hogy este járok dolgozni (cselekvés)

I have got used to working at night.

2013. ápr. 4. 17:36
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát nem mondhatom, hogy hozzá voltam szokva, hogy este járok dolgozni. vagy ez megint csak fogalmazásbeli?
2013. ápr. 4. 17:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Én inkább azt mondanám, a "get used to" nem annyira egy folyamatot, mint inkább egy állapotnak a megváltozását jelenti. A "He got used to living in a peaceful environment" azt sejteti, hogy korábban, mielőtt hozzászokott a nyugalomhoz, valami zajos helyen élt.


A "He was used to living in a peaceful environment, that’s why he dislikes the city so much" esetében nekem furcsa, hogy miért tér el a két tagmondat idősíkja: ha a múltban volt hozzászokva, és most már nincs, miért most nem szereti a várost? Úgy lenne logikus, hogy "He is used to... he dislikes" vagy "He was used to... he disliked", esetleg "He has been/gotten used to... he dislikes".

2013. ápr. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!