Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy tudnék otthon angolt...

Hogy tudnék otthon angolt tanulni?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok. Angolt szeretnék tanulni otthon. A suliban németet tanulok. Pár szót értek angolul meg könnyebb mondatokat is. Csak annyira szeretnék megtanulni hogy értsem amit mondanak illetve a dalszövegeket megértsem. Hogy tudnék itthon egyedül tanulni? Tudtok valami olyan oldalt ami segít és ilyen fiataloknak van?

2013. márc. 19. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem kiskoromban voltak angolul játékosan tanító CD-im.


[link]


Pont ez volt meg - ez kisebbeknek szól, de nagyon alap angolt ad át, amit könnyű megtanulni. Színek, egyszerűbb mondatok értelmezése, satöbbi.

Játssz játékokat angolul! Nekem pl kölyökként a Sims széria alapozta meg az angoltudásomat másodikként.


Vagy anyukámék úgy tanulgattak németül, hogy keresztrejtvényt fejtettek.


A lényeg az, hogy olyan tevékenységet csinálj angolul, amiben van valami ismétlődés, ritmika, mert ahogy újra és újra csinálod ugyanazt egy bizonyos angol szó, parancs, satöbbi kapcsán, benned is rögzül a jelentése.


Meg esetleg filmeket érdemes felirattal nézni. Van, aki így szed fel alap japán tudást, szóval angollal se lehet sokkal nehezebb. :)

2013. márc. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Izz nézz körül:


[link]

2013. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gogo loves English

http://www.youtube.com/playlist?list=PL7661F8C85F411F9F

Szép brit kiejtéssel beszélnek. Ha amerikai akcentust akarsz, akkor Magic English:

http://www.youtube.com/watch?v=XNaFjM6seoA

2013. márc. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ne csak ezek miatt akarj angolul tanulni. ha nem tudsz angolul semmihez nem férsz hozzá. az összes tudás angolul létezik. szerintem mire a munka erő piacra kerülsz halott leszel angol nélkül.


amúgy nem tudom. tanfolyam. magántanár. nekem a Dohár Péter: Kis angol nyelvtan sokat segített anno.

2013. márc. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezeken az oldalakon nézelődj, itt elég jól leírják a dolgokat:


angoltanszek.hu

5percangol.hu

2013. márc. 20. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 poiu ***** válasza:
Ilyen nincs, ezt csak Hoffmann Rózsa hiszi, de ő elévült. Tedd bele a melót, tanulj angolul. 10 évig ezzel jó leszel, oszt majd kéne a kínai, de azzal szívjanak az onokáid.
2013. márc. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 20. 19:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!