Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért olyan népszerű a spanyol?

Miért olyan népszerű a spanyol?

Figyelt kérdés
Most megyek 9-ikbe, fel kell venni a második nyelvet, és egy csomó ember a spanyolt választja. Mire föl? Spanyolországban még rosszabb a helyzet, mint nálunk, maguknak sem találnak munkahelyet. Ilyenkor mindenki Dél-Amerikával példálózik, de oda meg ki megy...

2013. febr. 9. 17:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

9-es: Igen, végül is sok mindenben egyetértünk, azt hiszem, túl is tárgyaltuk. :)


Annyival még kiegészíteném, hogy a látszólagos "népszerűségi bázist növelők" között nem csak kamaszlányok vannak, hanem sok 30-as, sőt 40-es nő is: na ők azok, akiknek – tapasztalataim szerint – semmi nyelvérzékük nincs, így soha nem fognak megtanulni spanyolul. Általában azért akarnak csak tudni, hogy tudjanak levelet írni a kedvenc színészüknek, focistájuknak, értsék a latin-amerikai sorozatokat, dalokat stb., de még a legegyszerűbb mondatot sem tudják maguktól összerakni, tehát reménytelen. ;)

2013. febr. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Írkáljátok, hogy a francia, német fontosabb... Ez is relatív szerintem. Nyilvánvaló, hogy aki az EU vezetői közé akar tartozni, annak fontosabb a francia, de mi van, ha valaki telenovellákat akar gyártani Argentínában? Annak máris fontosabb a spanyol, mint a francia...

Spanyolország gazdasága egyáltalán nem gázos, nekik még akkor is hatalmas bevételeik származnak a turizmusból, mikor az össze magyar éhenhal...

Dél-Amerikában pedig Kolumbia gazdasága igencsak fellendülőben van, és amúgy sem jelentéktelenek, maximum másodrangúak. Az USA már rég kihalt volna, ha Kolumbia meg Venezuela nem adna neki olajat...

2013. febr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Spanyolország gazdasága egyáltalán nem gázos, nekik még akkor is hatalmas bevételeik származnak a turizmusból, mikor az össze magyar éhenhal..."


A gazdaság igencsak gázos, a turizmus pedig nem a gazdaság része.


"Az USA már rég kihalt volna, ha Kolumbia meg Venezuela nem adna neki olajat..."


Mind szép és jó (ahogy Kolumbia fellendülése is), de ettől még ez ránk nem lesz hatással.


Aki telenovellákat akar írni spanyolul, annak nyilván erre a nyelvre van szüksége, ez nem is kérdés. De ez továbbra sem cáfolja meg azt, hogy a spanyol a beszélőközösség nagysága ellenére Európában egy elenyésző jelentőségű nyelv, magyarán állást, megélhetést találni vele konkrét célok nélkül nehéz.

2013. febr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"A gazdaság igencsak gázos, a turizmus pedig nem a gazdaság része."

A turizmus, mint fogalom maga, tényleg nem a gazdaság része, de az abból származó bevételek igenis komolyak. Vagy netán nem húznak le pár milliárdot az ötcsillagos szállodák a spanyol tengerparton évente a nyaralókról? Esetleg van tudomásod róla, hogy a hotelek nem adóznak Spanyolországban? Arról nem is beszélve, hogy aki nyaralni megy, a szálláson kívül venni fog szuvenírt, megkóstol pár helyi specialitást az étteremben - és az általános forgalmi adó, ami ki van vetve, a spanyol államkasszába fog befolyni.


"Mind szép és jó (ahogy Kolumbia fellendülése is), de ettől még ez ránk nem lesz hatással."

Persze, hogy ránk nem lesz hatással, de a téma az volt, hogy melyik nyelv hasznosabb. Nem cáfolom, itt a francia előnyösebb, de a banán, narancs, és sok más déligyümölcs jelentős hányada Dél-Amerikából származik... Ezeket valahogy - csak nem spanyol nyelven? - meg kell rendelni, és máris jelen van az életedben a spanyol nyelv...

2013. febr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Ezeket valahogy - csak nem spanyol nyelven? - meg kell rendelni, és máris jelen van az életedben a spanyol nyelv..."


Az összes ilyen güymölcs francia, angol, német, stb. közvetítéssel érkezik, nem Magyrországra érkeznek a banánnal megrakott teherhajók, repülők.

Magyarán ehhez nem spanyol nyelvre van szükség a mi esetünkben.


A kérdés tényleg nem ez volt, a társalgás abból alakult ki, hogy valaki azt állította, hogy bár az EU-ban nem olyan nagy szám a spanyol, Dél-Amerika miatt jelentős, ezt cáfoltam meg.


Magam is egyetértek azzal, hogy nyelvet SZEMÉLYES indíttatásból érdemes tanulni.


Csupán azt nem tudom elfogadni, amikor valaki olyan szakmai, stb. jelentőséget próbál ráerőltetni az adott nyelvre, amivel az nem rendelkezik.


Szép nyelv a spanyol, jó nyelv, szeretem, beszélem, de azon kívül, hogy személyes élvezeti értéket nyújt, haszontalan. Ennyi. És ezt nem rosszindulatból mondom, mert elég sok "haszontalan" nyelvet beszélek még mellette.

2013. febr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!