Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan írjuk ezt helyesen? a...

Hogyan írjuk ezt helyesen? a spanyol származású színésznővel élt, Penélope Cruzszal.

Figyelt kérdés

2013. jan. 20. 07:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Jól írtad (legalább megtanultam, hogy "sz"-szel ejti a nevét:), csak a szórend... - az ige a végére megy, és ha a stilisztikára is adsz, akkor a névvel kezdesz. Így is jó persze, csak úgy szebb, magyarosabb.


Penélope Cruzszal, a spanyol származású színésznővel élt.

A spanyol származású színésznővel, Penélope Cruzszal élt.


:)

2013. jan. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kotojellel szoktak ezt irni. Cruz-szal
2013. jan. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy úgy szokták, de nem helyes. Vagy Te látsz néma hangzót, bonyolult magánhangzó-kapcsolatot, amely indokolná a kötőjelet? Ezzel együtt nekem mindegy, hiszen újságokban, könyvekben is tömegével fordulnak elő hibásan toldalékot nevek, pedig azt állítólag hozzáértők írják. Igaz, hallottam én már szakembertől olyan indoklást, hogy úgy helyes, de hülyén néz ki, ezért inkább helytelenül írja...

Kedves Kérdező, úgy írod, ahogy akarod, de egy biztos, amíg ki tudok ejteni egy nevet, addig jól toldalékolom.


:)

2013. jan. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy írjuk helyesen, ahogy a kérdező is írta. A Cruz végét spanyolul vagy pösze vagy nem pösze sz-szel ejtjük, a toldalék ennek megfelelően hasonul. A kötőjel nem játszik, mert nincs néma hangzó.
2013. jan. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!