Melyik nyelvet a legkönnyebb megtanulni?
Eszperantó, spanyol, portugál, olasz a legkönnyebbek.
Az angol is ide tartozna, de kérdező kérése miatt hagyjuk. A német és a francia kizárása értelmetlen volt, azok amúgy sem tartoznak a legkönnyebbek közé.
Nem csak a nyelv, kiejtés, nyelvtan számít. Az is fontos, hogy milyen könyvet, tanárt tud szerezni az ember, kap-e valakitől segítséget, hozzáfér-e adott nyelven videókhoz, hanganyagokhoz, van-e társalkodópartnere, kijut-e a célnyelv országába, mennyire kitartó, mennyire szereti a választott nyelvet. Függ a nyelvérzéktől, kommunikációs adottságoktól is. Persze a nyelvérzék mostanában üldözött fogalom, egyre több nyelvtanár hangoztatja, hogy olyan nincs, hogy valakinek nincs nyelvérzéke, ami valamennyire igaz is. Viszont nem érvényteleníti azt a jelenséget, hogy egyes embereknek jobb, míg másoknak rosszabb nyelvérzése van.
Spanyol, portugál, olasz a legkönnyebbek lennének? Talán nem nehezek, de az igeidőrendszerük bonyolult, sok a rendhagyó ige, sok a ragozás, a portugálnak még a kiejtése is elég nehéz. Még akkor is, ha névszóragozás nagyon kevés. Azért mondtam a hollandot és a skandináv nyelveket, mert ott kevés a ragozás, az ige végig ugyanazt a ragot kapja, nincs sok igeidő, és olyan bonyolult névszóragozás sincs, mint a németben.
A bolgár lehet még könnyű, mert a többi szláv nyelvhez képest kevesebb benne a ragozás.
A francia még talán pályázhatna a legkönnyebb nyelvek közé, mert az igeragozás egyszerűbb, mint pl. az olaszban, spanyolban, nincs annyi rag, és a kiejtése egyszerűbb a portugálnál, egyébként a kiejtés eléggé nehézzé teszi, de inkább csak a nyelvtanulás elején.
De valakinek valóban könnyű az olasz, spanyol. Valakinek a francia megy nagyon könnyen. Egyénfüggő.
A germán, újlatin, szláv nyelveken kívül a többi nyelv szerintem ezeknél csak nehezebb, pl. arab, héber, kínai, finnugor nyelvek bonyolultabbak. A többi nyelv még nehezebb lehet, mert nem európai gondolkodásra épülnek, így európai számára nehéz lehet, pl. a szuahéli, stb. nyelv is gondolom, nehéz nekünk.
1. Spanyol könnyű? Van vagy 20 igeideje, 3 féle ragozásban, és ezek közül napi szinten használ legalább 12 igeidőt. Ráadásul a kötőmód magyar embernek teljesen ismeretlen, sokszor még a spanyolok sem használják helyesen.
2. Portugál is könnyű? A nyelvtana hasonló a spanyolhoz, emellett olyan kiejtése van (s-sz-zs hangok - mikor melyiket ejted, szó eleji r és szó közepi rr, orrhangok...), hogy valószínűleg már itt elakadnál, el se jutnál a nyelvtanig.
Szerintem a lovári (cigány) elég könnyű nyelv. Az már más kérdés, hogy semmire sem mész vele. :)
"Akkor másképp kérdezve:Melyek azok a nyelvek,amelyekben a legkevesebb szó van,ezeknek milyen nehéz a nyelvtani része és SZERINTETEK mennyire nehéz a kiejtése?"
Hiába kérdezed másképpen, nem lehet rá pontos választ adni. Eleve nincs olyan nyelv, amiben legkevesebb szó lenne, vagy ha lenne is ilyen elméletben, akkor annak meg a ragozása, kiejtése lenne jó eséllyel irtó nehéz. A nyelvek egyensúlyban vannak, ami nehéz az egyik, könnyű a másikban, de akkor ezt a könnyű részt ellensúlyozandó, vannak nehezebb részei is. Felsőfoktól vagy anyanyelvi szinttől minden nyelv egyformán nehéz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!