Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A németben a névelőket/többess...

A németben a névelőket/többesszám jeleket, hogy a legkönnyebb megtanulni?

Figyelt kérdés

Itthon szoktam németezni, mert sulimban még nincs német, de a szavak névelőit sose tudom pontosan megjegyezni :S

Illetve, hogy többes számban milyen jeleket kap.

Ötletek?


2012. aug. 31. 11:36
 1/6 webnyelv ***** válasza:

Mondogasd sokszor a szavakat névelővel, többes számmal együtt.

Más nyelvet is tudsz? Hasonlítsd össze azzal a nyelvvel, ott mely szavak neme egyezik meg a némettel, és azokat együtt tanuld meg.

Ez segíthet:

[link]

Régebben itt elkezdtem írni a témáról, talán segít valamit:

[link]

Ez is segíthet:

[link]


der See = tó, die See = tenger. A tenger nőnemű. Ezt úgy jegyeztem meg anno, hogy szerelmes voltam egy lányba, és ugye a tenger nőnemű, arra gondoltam, a tegner jobban el tudja nyelvi az embert (nagyobb) mint egy tó.

2012. aug. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

angolul tudok, most megyek 9-be, csak sulimban nem lesz óraszerint német, szóval itthon tanulom :D

az a baj, angolból csak pár szót tudok áthozni, névelőket nem :S

2012. aug. 31. 14:10
 3/6 webnyelv ***** válasza:

Angolban elvileg nőneműek a hajók nevei, meg az országok, de már a kutya se mondja őket nőnemben az angolban. Max. annyit segíthet ez, hogy a hajók nevei a németben is nőneműek: die Titanic. Az angolban is hiperválasztékos nyelvezetben she-vel lehet rá visszautalni.

Az országoknak csak egy része nőnemű a németben: die Schweiz, die Türkei. Ezek az angolban is lehetnek nőneműek a nagyon választékos nyelvben.

A repülők nevei a németben nőneműek (die TU-104). Lehet, hogy az angolban is, ezt fejből nem tudom biztosan.


Na, amit most írtam, azzal nem nagyon vagy kisegítve, nem túl gyakran használjuk pl. a Titanic szót.


Azt viszont érdemes megjegyezni így hirtelen, hogy a hónapok, napok, évszakok a németben hímneműek: der Sommer, der Herbst, der Montag, der Januar

2012. szept. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A névelőket nem nehéz megjegyezni

Sok szónál a végződésből lehet rájönni a Genusra

Pl. semleges neműek az -tum-ra végződőek, a - ment-re

végződőek, az -um-ra végződőek-

2013. nov. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semleges neműek még a kicsinyítő képzős főnevek

(-chen/-lein) Pl. das Fräulein

2013. nov. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A nőneműeket szintén fel lehet a végződésről ismerni

(-heit/-keit) -schaft

2013. nov. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!