Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A spanyol nyelv vagy a német...

A spanyol nyelv vagy a német nyelv szebb?

Figyelt kérdés

2012. nov. 29. 20:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
9-es, ez nem vita kérdése, szerintem a kérdező csak a szubjektív véleményekre volt kíváncsi. :)
2012. nov. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
68%
Nekem egyértelműen a német, a spanyol nekem hát, lehet szép, de általánosan olyan semmilyen, monoton.
2012. nov. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

Németországban élek, a spanyolt mondanám szebbnek.


A német nyelvet igazából mindig is utáltam, bár az idő folyamán a sváb nyelvjárást sikerült nagyon megkedvelnem - ebben sok kvartyogó, utálatos hangot elhagynak ("ich "csak "i" van csak pl.). Maga a standard német továbbra is gusztustalan, szerencsére délen mindenki nyelvjárást beszél, úgyhogy nem hallom sokat.

2012. nov. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
a spanyol jól hangzik, érdekesség azonban, hogy imádom hallgatni, ha egy filmben németül kiabálnak, ordibálnak, vezényszavakat adnak ki, de ennyi :D
2012. nov. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Én is imádom hallgatni,amikor németül ordibálnak egy filmben.:D
2012. nov. 30. 19:11
 16/20 webnyelv ***** válasza:
100%

Nekem az tetszik nagyon, amikor német nyelvű tévéreklámot hallok. Ott sokszor szépen is hangzik. De pl. egy bizonyos nyelvkönyv CD-jén elég ronda, ahogy németül beszélnek.

A spanyol akkor szép igazán, ha kicsit lassabban beszélik az átlagnál. De összességében a spanyol szebb, a sok "cs" hang miatt, meg pl. az "osz" "ász" végződések miatt: muchos muchachos y muchas muchachas

2012. nov. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A spanyol.
2012. dec. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Webnyelv: Érdekes a megfigyelésed, mert összességében eléggé ritka a [cs] hang a spanyolban. Az igaz, hogy sok hétköznapi szóban szerepel (a leggyakoribbak: chico/-a 'fiú/lány', mucho 'sok', leche 'tej', noche 'éjszaka', ocho 'nyolc', dicho [a decir part.-ja], hecho [az hacer part.-ja]), de ennek ellenére, ha spanyol beszédet hallasz, eléggé ritka benne. (A "muchacho" is egy viszonylag ritkán használt szó.)


Üdv: El Mexicano

2012. dec. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Fogós kérdés, mert mindkettő nyelvet imádom! Nyilván más-más miatt, hiszen elég más a két nyelv karaktere.

A spanyol valóban dallamosabb, lágyabb, szenvedélyesebb, "szebb", de a németnek is van egy sajátos szépsége.

Valóban, a németben már maga a nyelvtan is gyönyörű, ott aztán tényleg minden egyes mondatért meg kell szenvedni, ezért szerintem sokkal jobb érzés, mikor egy mondatot helyesen írsz le/mondasz el.

Érzelmileg közelebb áll hozzám Németország és a nyelv, ezért a németet mondanám a szebbnek. :)

17/f

2012. dec. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Egy értelműen a NÉMET!!!!!!!!!!!
2014. okt. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!