Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Letudná valaki betűzni hogy...

Letudná valaki betűzni hogy hogy kell helyesen kiejteni franciául a következő település nevét? Esch-sur-Sűre

Figyelt kérdés

2012. okt. 23. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Az Esch nem francia eredetű, ezért nem lehetünk benne biztosak, de valahogy így ejtené egy francia: "És-szür-szűr"
2012. okt. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az Esch tényleg nem francia eredetű (inkább német szerintem). Úgyhogy nekem két tippem van, hogy hogy ejthetik..... vagy tényleg úgy, ahogy az előttem szóló írta ("ess szür szűr), vagy "eszk szür szűr".

2012. okt. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én németet is tanulok, és német eredetre gyanakszom az "Esch"-nél.

Szerintem így: ess-szür-szűr

2013. jún. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3as, én is a németet mondtam, de azért írtam, hogy vagy ''ess szür szűr'' vagy pedig ''eszk szür szűr'', mert a franciàk attól még mert német eredetű, könnyen lehet, hogy sajàtosan, franciàsan fogjàk kiejteni. Nagyon sokszor lehet ilyet tapasztalni. :)
2013. jún. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!